Biologická olympiáda kategorie D - okresní kolo

Ve středu 10. dubna proběhlo v DDM Jihlava okresní kolo biologické olympiády kategorie D (6. a 7. ročník ZŠ a nižších gymnázií). Soutěžící žáci museli nejdříve před soutěží zpracovat samostatně vybraný vstupní úkol a při vlastní soutěži na ně čekal náročný vědomostní test, dále určování 20 předložených rostlin a 20 živočichů a nakonec ještě laboratorní úkol, ve kterém se pozorovaly průduchy rostlin. V náročné konkurenci 27 soutěžících prokázali naši žáci biologickou všestrannost a dosáhli na pěkné umístění. Tomáš Zelený ze 7. C obsadil celkové druhé místo, Amelie Jarošová ze 7. A třetí místo a Veronika Pejchalová také ze 7. A šesté místo. Amálka a Tomáš budou navíc reprezentovat naši školu i v krajském kole na gymnáziu v Havlíčkově Brodě, kam oba postoupili. Všem gratulujeme!