Exkurze v parlamentu ČR

Dne 25. dubna 2019 se žáci organizačního týmu vydali do Prahy. Jako odměnu za pomoc kantorům s organizací různých aktivit jim byla poskytnuta možnost podívat se do parlamentu České republiky. Svoji prohlídku parlamentu ČR začali dvacetiminutovým videem o historii parlamentu a České republiky. Poté následovala krátká prohlídka a pro žáky zřejmě největší událost, a to beseda s panem předsedou poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem. Po besedě se žáci odebrali přímo na místo dění. Do poslanecké sněmovny na zasedání senátu. V Praze však nenavštívili pouze parlament, ale také byli jedněmi z prvních návštěvníků nově zrekonstruovaného Národního muzea. Každý si prošel muzeum a prohlédl výstavy podle svého, a jelikož se žádná návštěva Prahy neobejde bez rozchodu na Václavském náměstí, i nyní měl organizační tým tuto možnost. Dle mého názoru přijeli všichni spokojení z nových zážitků.
Magdaléna Srbecká, 8. B