Bambulčino trápení (2.C)

Bambulčino trápení  (2.C)

Děti z 2.C v hodině českého jazyka četly příběh s názvem Bambulčino trápení od Ludmily Pelcové. Vypráví se v něm o holčičce, která byla smutná, protože neměla žádného sourozence. Trápení se naštěstí vyřešilo, když se dočkala narození své sestřičky.
Po přečtení textu mohly děti plnit dobrovolný úkol, ve kterém se staly malíři, spisovateli nebo zpěváky.
Malíři namalovali miminka. Anička si zvolila být zpěvačkou a měli jsme tak možnost vyslechnout si její ukolébavku pro miminko. Spisovatelem se stal Matěj, jehož pohádku pro malé děti si máte možnost přečíst i vy.

KOUZELNÁ ŠUPINA

Byl jednou jeden král a ten měl syna a dceru. Syn se jmenoval Bořivoj a dcera se jmenovala Madlenka. Bořivoj byl statečný a silný. Jednoho dne princezna onemocněla a král zavolal nejlepší doktory. Jednoho dne se Bořivoj vydal do světa. Šel a šel, až dostal hlad. A protože byl blízko rybník, rozhodl se, že si chytí rybu. Povedlo se mu to. Ryba nebyla obyčejná, byla zlatá. Bolela ji šupina a ptá se, jestli tu bolavou šupinu nedokáže vytrhnout. Bořivoj byl hodný a rád jí šupinu vytrhl. Ryba říká: „Máš dobré srdce, princi. Za to ti dám jednu moji kouzelnou šupinu, která dokáže vyléčit každou nemoc. Jako třeba tvoji nemocnou sestru Madlenku.“ Tak princ poděkoval a běžel rychle za nemocnou sestrou. Běžel, až doběhl na zámek. Stihnul to akorát, aby princeznu vyléčil. Princezna se uzdravila a pohádka šťastně dopadla.

Image result for ryba black and white

Bambulčino trápení  (2.C)