Dopravní podnik Jihlava 4.B

Dopravní podnik Jihlava  4.B

Sraz jsme měli v 7.45 hod. ve třídě. Za budovu školy si pro nás přijel trolejbus a vyjeli jsme. Cestou jsme měli spoustu zajímavých zastávek. Na první zastávce nám pan řidič povídal o historii trolejbusů, dále nám pověděl, kde se jezdilo za dávných dob a kdy tu poprvé jel trolejbus. Měli jsme i pár zastávek, kde nám pan řidič ukázal zajímavé nebo důležité budovy Jihlavy a také jsme zajeli do dopravního podniku města Jihlavy. Tam si pan řidič pozval kolegyni a společně nám povídali o bezpečnosti a zajímavostech trolejbusů. Také jsme byli v trolejbusové myčce a dívali se, jak po trolejbusu jezdí mycí válce. Nakonec jsme se ještě šli podívat do dílny na autobusy a trolejbusy a jelo se zpátky do školy. Celou exkurzi jsme si všichni moc užili.

Danča Ryšavá, 4.B