Obrana se týká všech (8. a 9. ročník)

Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník)

V úterý a ve středu 23. a  24.10. se žáci devátého a osmého ročníku zúčastnili besedy o armádě České republiky, které se ujal bývalý voják, major Eduard Krainer. Seznámil nás s historií naší armády a jejím významem v moderní době. Během programu, který trval celé čtyři vyučovací hodiny, jsme se dozvěděli, co dělat například v situaci, kdyby u nás nastal několikadenní blackout. Překvapilo nás, jak snadno by se to mohlo stát a jak rychle by hrozilo, že bychom museli bojovat o samotné přežití. Zajímavé byly i vlastní zkušenosti pana Krainera ze zahraničních misí v Kosově a v Afghánistánu. Vysvětlil nám, proč jsou vojenské mise na těchto nebezpečných místech důležité pro zachování bezpečnostní situace nejen tam, ale i u nás v České republice. Promítl nám také vlastní video z malé vojenské základny u Kábulu. Na závěr besedy jsme si promítli prezentace, které jsme si my žáci připravili o lidech z řad armády, které považujeme za hrdiny.  My z 9. A jsme vyprávěli o Karlu Janouškovi a 9. B o Ludvíkovi Svobodovi, hrdinech, kteří bojovali za první i za druhé světové války za náš stát. Nakonec jsme pana Krainera zavalili různými otázkami. Jelikož já sám mám vztah k armádě, tak mě program bavil. Jsem hrdý na to, že jsme Češi a že můžeme být hrdí i na naše vojáky.

Patrik Kusý 9. A

Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník) Obrana se týká všech  (8. a 9. ročník)