Seminář s pamětníkem

Dne 27. 3. 2018 se část žáků z 8. a 9. tříd v rámci hodin dějepisu zúčastnila semináře v Židovském muzeu v Brně. Po příjezdu a krátkém seznámení s dobou před 2. světovou válkou nás čekal worskhop „Dobrodruhy proti své vůli“, kde se ve skupinách na základě dopisů žáci seznámili s osudy několika Židů, kteří opustili Protektorát Čechy a Morava, poté si předali získané informace. Druhá část byla věnovaná besedě s třebíčským pamětníkem Pavlem Friedem, který prožil část svého dětství v Terezíně. Poté nás čekala cesta domů. Seminář byl velice zdařilou akcí, zvláště beseda s pamětníkem se žákům velice líbila.