Vídeň (7. - 9. ročník)

Vídeň  (7. - 9. ročník)

Dne 15. května 2018 se pro žáky 7. až 9. ročníku konal zájezd do Vídně. U školy jsme se sešli v 6:15 a následovala téměř 4 hodinová cesta autobusem. Do Vídně jsme se dostali po 10. hodině a zamířili jsme rovnou do známého KunstHausWien, kde se nachází muzeum architekta tohoto domu – Friedensreicha Hundertwassera. Prováděla nás průvodkyně, na které bylo vidět její zapálení pro věc. Paní učitelka nám vše překládala a my jsme se tak mohli zaposlouchat do vyprávění o tomto poválečném umělci. Když prohlídka skončila, přešli jsme do Hundertwasser vilage, kde jsme měli patnáctiminutový rozchod. Poté nám nezbylo nic jiného než znovu sednout do autobusu a přejet do krásného Schönbrunnu. Tam jsme s vytaženými deštníky zamířili na prohlídku, po které následovala zkouška kostýmů. Nakonec jsme přece jen museli vyjít z vytápěného zámku a přesunout se v dešti do blízké zoo. Ta byla – i přes všudypřítomný déšť – nádherná. Viděli jsme mimo jiné i pandu velkou, koalu nebo polární vlky. V areálu zámecké zoo jsme strávili asi 2 hodiny. Den se už ovšem chýlil ke konci, takže na nás opět – tentokrát již naposledy – čekal náš autobus. Ke škole jsme se dostali kvůli mnohočetným kolonám až kolem desáté večer. Výlet jsme si však užili navzdory dešti a našemu zpoždění.

Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník) Vídeň  (7. - 9. ročník)