Výjezd 8. A - Povolání

Výjezd 8. ročníku ŘÁSNÁ

Projekt Povolání

Ve středu 6. září se všichni žáci 8. ročníku sešli před školou natěšení na další výjezd už v 8:45.

Hned jak pro nás přijel autobus a všichni se do něj s hlukem přesunuli, rozjeli jsme se do Řásné, kde na nás čekal menší déšť a naše ubytování. Jakmile jsme se ubytovali, začala první aktivita “Řetězy povolání“. Rozdělili jsme se do skupin a dostali jedno povolání, ke kterému jsme měli psát další povolání, na kterých je závislé. Po této náročné aktivitě jsme už hladoví spořádali kuřecí nuggety s bramborem.

Pak nám nestihlo ani slehnout a už jsme byli na cestě na Javořici. Po cestě jsme vylezli na Míchovu skálu, pili ze Studánky Páně, obdivovali Velký pařezitý rybník, dozvěděli se něco o českých lesích a viděli Hraběcí chatu. Celá tato cesta byla únavných 8 kilometrů, které jsme pokořili za dlouhé 4 hodiny. Hned jak jsme se unavení dopotáceli do kempu, čekala nás další aktivita jménem “Inventář osobních charakteristik“, kde jsme zkoumali své vlastnosti, které nebyly vždy pozitivní. K večeři, která následovala hned potom, byly špagety.

Po vydatném jídle následovala “holčičí“ půlhodina v aktivitě “Módní přehlídka“, ve které jsme vyzkoušeli své umělecké dovednosti v oblékání určených modelů do novin, a následné předvádění. Pak se někteří z nás vydali do hajan a ostatní se zúčastnili tradice 8. A, což je obří schovávaná. Večerku jsme měli bohužel už v deset hodin.

Druhý den ke snídani byl rohlík s máslem a se sýrem. Později byla aktivita, která procvičovala naší krátkodobou paměť. Aktivita se jmenovala “Limeriky“. V té jsme si museli ve skupinách zapamatovat krátké, nesrozumitelné básničky. Jakmile to skončilo, šla nám to paní učitelka Krepčíková opravit. Hned po krátké pauze začala další aktivita na paměť. Cílem bylo zapamatovat si co nejvíce detailů z obrázku za 2 minuty. Pak nám čtvrt hodiny paní učitelka Waldhauserová povídala o úplně něčem jiném, což v jejím případě znamenal Přírodopis. Potom jsme dostali otázky k obrázku a jeho detailům, které byli zapsány v našich hlavách. Po vysilujícím přemýšlení byl čas na pauzu, ale žádný nám nedopřáli. Tím pádem začala další aktivita “Faktory povolání“, v níž bylo cílem správně seskládat kartičky s podměty týkající se úřadu práce. Po aktivitě se kluci oddělili a šli vyřezávat z kůry. Holky měly zasloužené volno. K obědu, který následoval potom, bylo kuře s rýží. Poté se všichni vydali do svých chatek, kde jsme začali s velkým úklidem. Pak začala aktivita “Věže ze špejlí“. Tato aktivita nás všechny velice bavila, princip byl velice jednoduchý, postavit co nejvyšší věž ze špejlí tak, aby na ní držela obálka. Toto vyhrála věž s výškou 246 centimetrů! Vzápětí jsme všechny mega věže, velké věže a malé věže důkladně zničili, vyhodili a měli jsme chvilku, než přijel autobus. Kluci stihli uspořádat mistrovství osmého ročníku v nohejbalu a holky si užívali chvíli pro sebe. Autobus přijel a všichni se do něj zklamaně nahrnuli.

U školy na nás už čekali nedočkaví rodiče a sourozenci. Po důkladném přivítání jsme se každý vydali svou cestou domů.

Tento výjezd se nám i našim spolužákům velice líbil a přiblížil nás zase o kousek k naší budoucnosti.

Aneta Lacinová, Patrik Kusý a spolužáci z 8.A

Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání Výjezd 8. A - Povolání