Krajské kolo geologické olympiády

Krajské kolo Geologické olympiády Kraje Vysočina se uskutečnilo v pondělí 8. dubna 2019 v prostorách Muzea Vysočiny Jihlava. Na soutěžící čekal vědomostní test a pak praktické určování 25 vzorků hornin, minerálů a zkamenělin, jejichž určování jsme trénovali s badatelským kroužkem přímo v muzeu v úterý 2. dubna týden před soutěží. Naši školu v krajském kole reprezentovali 4 žáci, kteří dosáhli na pěkná umístění a obsadili druhé, čtvrté, páté a šesté místo z celkem 17 soutěžících mladší žákovské kategorie. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Garantem akce byl ředitel jihlavského muzea RNDr. Karel Malý, Ph.D. a spolupořadatelem byl Národní geopark Vysočina v Telči.