Žáci naší školy se i v letošním školním roce zapojili do řešení úloh Logické olympiády.
Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
Základní kolo proběhlo pro kategorii
A2 a A: žáci prvního stupně základních škol (2. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2020
kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. - 14. října 2020
kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21. října 2020
Výsledková listina:
Máme radost, že úspěšnými řešiteli soutěže v kategorii A2 byli žáci 2. ročníku: Dan Rokos a Šárka Nekvindová.
Kategorie A – základní kolo
Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí v ČR Příjmení, jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil (ČR)
1. 49.-57. 1304.-1378. Pánková, Barbora 5.C 92.31 89.29
2. 121.-127. 1655.-2794. Emmer, Tadeáš 3.C 81.80 78.23
3.-4. 233.-242. 4537.-4694. Láník, Vít 5.C 65.01 63.11
3.-4. 233.-242. 4537.-4694. Píša, Ondřej Jiří 5,C 65.01 63.11
5.-6. 254.-262. 4833.-4916. Emmer, Matouš 5.B 61.98 61.04
5.-6. 254.-262. 4833.-4916. Pospíšil, David 4.C 61.98 61.04
7. 333.-345. 6189.-6361. Šinkovský, Jindřich 3.C 50.00 49.84
8. 468.-476. 8775.-8870. Przeczek, Vincent 3.C 30.33 29.48
Kategorie A – krajské kolo
Barbora Pánková z 5.C v krajském kole získala kvantil 59,62. Umístila se tedy v 1. polovině výsledkové listiny.
Kategorie B – základní kolo
Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí v ČR Příjmení, jméno Třída Kvantil (kraj) Kvantil (ČR)
1. 36.-37. 672.-699. Tomanová, Eliška 8.C 96.88 95.94
2. 92.-95. 1592.-1682. Hořavová, Lucie 6.C 91.86 90.31
3. 104.-110. 1777.-1889. Semrádová, Michaela 9.C 90.67 89.14
4.-7. 174.-190. 2808.-2964. Formáček, Marek 9.B 84.07 82.90
4.-7. 174.-190. 2808.-2964. Kopecký, Ondřej 9.C 84.07 82.90
4.-7. 174.-190. 2808.-2964. Nekvinda, Tomáš 9.A 84.07 82.90
4.-7. 174.-190. 2808.-2964. Pejchalová, Veronika 9.A 84.07 82.90
8.-9. 320.-337. 5415.-5645. Maschita, Jan 9.B 71.17 67.24
8.-9. 320.-337. 5415.-5645. Šánová, Monika 9.B 71.17 67.24
10. 351.-363. 5885.-6088. Koděrová, Vendula 6.C 68.66 64.53
11.-12. 364.-388. 6089.-6336. Zelený, Tomáš 9.C 66.99 63.19
13. 405.-422. 6587.-6827. Váhalová, Veronika 9.B 63.69 60.26
14. 423.-437. 6828.-7092. Procházka, Daniel 9.B 62.24 58.76
15. 438.-451. 7093.-7308. Rokos, Adam 9.A 60.96 57.34
16.-18. 452.-471. 7309.-7547. Chaloupka, Vojta 9.B 59.46 55.99
16.-18. 452.-471. 7309.-7547. Kleinova, Kateřina 9.B 59.46 55.99
16.-18. 452.-471. 7309.-7547. Semrádová, Nikola 7.C 59.46 55.99
19. 501.-521. 8056.-8329. Salavová, Denisa 9.B 55.11 51.46
20.-23. 522.-540. 8330.-8604. Brukner, Vojtěch 9.B 53.35 49.83
20.-23. 522.-540. 8330.-8604. Burešová, Eileen 6.C. 53.35 49.83
20.-23. 522.-540. 8330.-8604. Kubiš, Tomáš 8.A 53.35 49.83
20.-23. 522.-540. 8330.-8604. Pištěk, Václav 7.C 53.35 49.83
Kategorie B – krajské kolo
V krajském kole reprezentovala naší školu Eliška Tomanová z 8.C.