ROBOSOUTĚŽ na ČVUT v Praze

Po absolvování školního kola se devět žáků z naší školy zúčastnilo 25. dubna 2019 robosoutěže na ČVUT v Praze. Soutěž je určena pro tříčlenné týmy z 2. stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií z České republiky. Úkolem každého týmu je sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby splnil zadanou soutěžní úlohu a to co možná nejlépe. Všechny týmy obdržely na památku trička. Hlavní ceny si tentokrát odvezli silnější soupeři. Podrobnější informace na www.robosoutez.cz
Tři soutěžní týmy:
Hrozný_Š (V. Blažek, T. Kubiš, V. Svoboda)
Byla to naše první soutěž. Chtěli jsme dle zadání získat co nejvíce bodů. Při přípravě jsme však museli strategie několikrát změnit. Měli jsme radost, že jsme se dostali do druhého kola.
Matláci (T. Nekvinda, M. Semrádová, T. Zelený a nesoutěžní podpora O. Kopecký)
Na soutěži se utkalo 43 týmů. V prvním kole jsme obsadili 6. místo a rovnou postoupili do třetího kola. Tento výkon jsme nečekali, protože jsme měli obyčejný „nahrnovák“, který vše sklidil na jednu hromadu a netřídil kostky podle barev. Nakonec se ukázalo, že ostatní složitější roboti se pořád porouchávaly. Z toho plyne naše motto: V jednoduchosti je síla!
Think Different (J. J. Antonů, V. Janků, T. Zadina a nesoutěžní podpora F. Macek a D. Vopálenský)
I přes naše ambice a čas, který jsme do robota vložili, se nám nepodařilo postoupit do druhého kola soutěže. Byli jsme zklamání, ale atmosféra v Zengerově posluchárně byla skvělá a akci jsme si užili.
Servisní tým (V. Černá a Z. Obrdlíková)
Oceňujeme tvrdou přípravu, kterou většina členů podstoupila, aby se probojovali přes školní kolo do reprezentace na ČVUT v Praze. Jsme zvědavé, zda tým Think Different doladí svého robota tak, aby dokázal získat co nejvíce bodů. Držíme palce a těšíme se na příští ročník.
Děkujeme Radě rodičů, která financovala dopravu vlakem do Prahy.