Slavnostní otevření Corinth učebny

Slavnostní otevření  Corinth učebny.

Na naší škole byla 30. 11. 2018 představena nová Corinth učebna. Slavnostního otevření se zúčastnili hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, rektor Univerzity Karlovy Praha Tomáš Zima, radní Kraje Vysočina Jana Fialová, radního města Jihlavy Daniela Škarky, zástupci společnosti Corinth a řada dalších hostů z institucí a škol.

Software Corinth vznikl ve spolupráci s Přírodovědnou fakultou Univerzity Karlovy a jeho využití na škole je jednou ze součástí projektu Kraje Vysočina, Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání s názvem Učíme se ze života pro život.

Naši učitelé mohou téměř ve všech učebnách využívat interaktivní tabule a digitální výuka je již přirozenou součástí vyučovacího procesu.

Software Corinth představuje další doplnění do nabídky již využívaných výukových programů.

Žáci si mohou prohlédnout části lidského těla, stavbu rostlin, geometrické vzorce, atomy a molekuly ve 3D rozlišení, ale i videa neproveditelných experimentů, které nelze z důvodu extrémního nebezpečí nebo rychlosti realizovat přímo v laboratořích.

Nový nástroj by měl podpořit především oblíbenost přírodovědných oborů – přírodopisu, fyziky, chemie, zeměpisu, přírodovědy a vlastivědy.

Kromě vybavení z projektu obdržela naše škola darem od společnosti Corinth ještě výkonný tablet, obrazovku a tabulový systém. Toto vše dohromady se softwarem tvoří tzv. ucelené řešení Corinth učebny. Software plánujeme využívat ve všech učebnách na škole.

Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny. Slavnostní otevření  Corinth učebny.