Slavnostní otevření - Lesnovské mokřady (8.A a 6.A)

Slavnostní otevření - Lesnovské mokřady    (8.A a 6.A)

Naše škola byla pozvána na slavnostní otevření zrevitalizovaného mokřadu v Jihlavě nad Kulatinou (Lesnovské mokřady). Někteří žáci se na kopání tůněk i dalších aktivitách spolku Mokřady, ochrana a management s paní učitelkou Waldhauserovou také podíleli.
Přijali jsme tedy pozvání na tuto akci, která se uskutečnila ve čtvrtek 17. 5. 2018 na Lesnovských mokřadech. Na mokřady jsme přijeli dříve, abychom si užili i doprovodný program. Členové pořádajícího spolku měli připraveny nádoby se skokany, ropuchou i čolky - druhy, kteří žijí v této lokalitě. Problém byl však s počasím. Bohužel od rána vydatně pršelo,mokřady byly opravdu plné vody.Do školy jsme se vraceli poměrně mokří. Zajímavým způsobem byla zástupci města a kraje "přestřižena" páska - větev. Použity byly nůžky na klestí(viz foto). Žáci byli pozváni na sobotní akci,kde se bude lokalita otvírat veřejnosti.
Mgr. Zdeňka Obrdlíková