Bruslení 1.B a 1.D

Dnes jsme s paními učitelkami vyrazili na jihlavské náměstí bruslit. Mnohým z nás to již šlo velmi dobře a obešlo se to bez pádů. Počasí nám přálo, sluníčko krásně svítilo, a tak jsme si to opravdu užili.

Badatelský kroužek v Brně

V sobotu 18. ledna jsme se s badatelským kroužkem vypravili vlakem do Brna a navštívili Moravské zemské muzeum, abychom si prohlédli zdejší zajímavé přírodovědné expozice a prohloubili si školní znalosti z geologie a biologie. V Dietrichsteinském paláci to byla nejdříve výstava Zaniklý svět na Moravě, kde byly k vidění různé zkameněliny z významných moravských nalezišť a z různých pravěkých období. Poté jsme si prohlédli stálou expozici Svět nerostů, kde jsme mohli obdivovat rozsáhlou sbírku minerálů a hornin.

Vystoupení v nemocnici (2. B)

V posledním adventním týdnu děti z 2.B navštívily klienty Léčebny dlouhodobě nemocných s několika básničkami a vánočními koledami. Rozdaly jim tím hodně radosti, přinesly jim přáníčka vyrobená žáky 5.C a samy si uvědomily, že někdy je ještě lepší dárky rozdávat než je jen přijímat.
Mgr. Dagmar Piková

Bovýsek (1. B a 1. C)

Dnes k nám do třídy přišel Bovýsek. Společně jsme si povídali o ovoci a zelenině. Už víme, proč jsou tolik prospěšné našemu zdraví. Za naše správné odpovědi každý z nás dostal krásné Pexeso.

Stavebnice ROTO (1. B)

V hodině Praktických činností nám paní učitelka donesla stavebnice ROTO. Podle plánku jsme složili zahradní kolečko a stromky do zahrádky. Hodina se nám moc líbila a již se těšíme na další.

LVK 2019-2020 - Škola v přírodě 2. ročník - středa

Dnešní den se opět velmi vydařil. Jistě již ze zpráv víte, že u nás na Churáňově padl teplotní rekord – 15°C a my si za slunečného počasí užívali na svahu. Všichni také zvládli vyjet na lanovce nebo na vleku. Odpoledne jsme měli odpočinkové a šli na procházku. Odpočívali jsme i večer při pohádce. Zase kromě fotografií posíláme i krátké video.

LVK 2019-2020 - Škola v přírodě 2. ročník - úterý

Dnes jsme vyrazili na „velkou“ sjezdovku Kobyla. Začátečníci trénovali v dětském ski parku a už zvládli své první obloučky. Ostatní pilovali styl v družstvech pod vedením svých instruktorů. Počasí nám opět přálo, sluníčko svítilo a na svahu bylo moc hezky, jen nám ten čas rychle utekl. Večerní program jsme si zpestřili společným zpíváním s kytarou. Dětem se krásně usínalo a už se těšíme na další hezký den.

LVK 2019-2020 - Škola v přírodě 2. ročník - pondělí

Dnes ráno nás čekalo milé překvapení v podobě  5-ti minutové sněhové přeháňky a poté jsme úspěšně zahájili lyžařský výcvik. Děti byly rozřazeny do družstev a jezdily a jezdily. I ti úplní začátečníci nám udělali velikou radost, když zvládli celodenní výcvik. Odpoledne jsme se nezapomněli věnovat učení. Po večeři jsme si užili her venku a po velkém sprchování jsme zalezli do pelíšků.