Předvánoční zážitková cesta do Brna – 8.A a 8.B

V pátek 6.12. jsme uskutečnili dlouho plánovanou cestu do Brna. Během ní jsme zjistili, co je to ÖI (Österreichisches Institut)a kde se v Brně nachází. Tam jsme se také dozvěděli podrobnosti o úrovních jazykových znalostí podle Evropského referenčního rámce, otestovali jsme naše znalosti rakouských reálií, zaběhali si kolem stolů v rytmu rakouské písničky a znovu jsme vyslechli argumenty, proč se německy vůbec učit. Také víme, že tvaroh se v Rakousku řekne Topfen a že má Rakousko tolik obyvatel jako Londýn? Vánoční atmosféru (a pořádnou) zimu jsme zakusili na Moravském náměstí.

Dobrovolníci z 8.A v Klubíčku

Šestice z 8.A (Jula, Verča, Lucka, Terka, Honza, Dominik) přišla na pozvání paní vedoucí do charitativního zařízení Klubíčko (pro předškolní děti, jejichž vývoj je ohrožen v důsledku dlouhodobě krizové sociální situace rodiny), aby tady s dětmi prožila mikulášskou besídku. Žáci si připravili masky, nastudovali zaslané informace o přítomných dětech, převzali pro ně dárky a vydali se hrát svoje role. Původní „plán“ bylo nutné změnit, neboť děti se nejprve velmi bály. Žáci ale perfektně na vzniklou situaci zareagovali, až se podařilo navázat s dětmi kontakt.

Mikuláš v 1. ročníku

Dnes k nám do třídy přišel Mikuláš, andělé a čerti. Některé zlobivé děti si chtěli čerti odnést do pekla, ale paní učitelka je nedala. Děti zarecitovaly básničku a dostaly krásné červené jablíčko.

Úspěch našich nejmenších florbalistů

Ve středu 20.11.2019 proběhlo na hale SK Jihlava okresní kolo turnaje ve florbale žáků I.stupně základních škol. Po výborném výkonu naši hráči obsadili konečné 2.místo, kdy jim k vítězství chyběl pouze jeden bod. Nutno podotknout, že jako jediní porazili vítěze turnaje.Hráčům gratulujeme k vynikajícímu výsledku a děkujeme za reprezentaci školy.

Umísťování krmítek a ptačích budek

Ve volitelném předmětu Seminář světa práce žáci vyráběli ptačí budky a krmítka. Pracovat mohli samostatně nebo ve dvojicích. Jednotlivé díly spojovali hřebíky nebo vruty.  K dispozici měli aku vrtačky s vhodnými vrtáky, nástavci a bity. Krmítka jsme rozmístili na stromy v okolí školy.  Do krmítek je vhodné sypat slunečnicová semínka, proso, lněná semínka, semena plevelů či obilovin. Zakoupit lze energeticky bohaté lojové koule. Ptáci v zimě při nedostatku potravy strádají, stahují se do parků a zahrad, kde hledají naši pomoc.  I ty můžeš pomoci. Děkujeme.

Mgr. Jiří Hotař

Obnova lesostepi v Radotínském údolí (29. 11 – 1. 12. 2019)

Cílem další výpravy badatelského kroužku do Radotínského údolí u Prahy bylo pokračovat v obnově zarůstajících lesostepí, kde na samém okraji CHKO Český kras přežívají vzácné teplomilné organismy. Již minulý rok jsme zde po domluvě s CHKO začali vyřezávat křoví, kterým zarůstá ostrůvek lesostepi nad skalnatým údolím. Do Prahy jsme přijeli již v pátek a přenocovali zde, abychom měli na práci celou sobotu. Počasí nám přálo a společně s našimi kamarády z Prahy jsme pracovali pilně celý den až do soumraku.

Setkání paní spisovatelky Ivany Fexové s dětmi ze školní družiny

V pátek 22. listopadu za dětmi ze školní družiny přišla paní spisovatelka Ivana Fexová a její žáci z jihlavského gymnázia. Společně nám představili knížku Dobrodružství Fany a Beryho, kterou paní profesorka napsala. Naši starší kamarádi nám přečetli několik ukázek z knihy, která vypráví o dvou psích uličnících. Poté jsme si společně zazpívali a také zasoutěžili v Krkavčím testu pozornosti. Společně jsme prožili krásné odpoledne a knížku určitě doporučujeme jako dárek pod vánoční stromeček.

Adventní překvapení

Organizační tým pro žáky ze všech tříd ve spolupráci s učiteli připravil adventní překvapení. Od pondělí 2. prosince do pátku 20. prosince bude na plakátu vedle sloupu ve vestibulu uvedeno, kterou třídu ten den čeká překvapení.

Organizační tým