Úspěchy v přírodovědné soutěži Zlatý list

V místním kole soutěže, které se konalo 4. května v ZOO Jihlava, jsme vyhráli. V kategorii mladších žáků (do 6. třídy) obsadilo družstvo Krtečci 1. místo a družstvo Mravenečci 3. místo. Obě družstva si svým umístěním vysloužily postup do krajského kola, ale protože podle pravidel soutěže může do krajského kola postoupit pouze jedno družstvo v jedné kategorii, postoupilo pouze první družstvo Krtečků.
V kategorii starších žáků zvítězilo a postoupilo družstvo Děti Anthraxu, složené z členů geologického kroužku při naší škole. Další družstvo Housenek našich osmáků skončilo sedmé. Byli jsme zvědaví, jak se nám bude dařit v krajském kole, které se konalo 17. a 18. května v rekreačním středisku Drak u Křižanova. V silné konkurenci naši Krtečci obsadili 5. místo a Děti Anthraxu si zaslouženě vybojovaly 1. místo a odměnu - postup do národního kola. Zde je čeká předposlední červnový týden nejen finálová soutěž, ale i množství exkurzí a dalšího programu. Účastníkům se bude věnovat celá řada odborníků v oblasti přírodovědy, ekologie a ochrany přírody.
Zlatý list je přírodovědně ekologická soutěž s dlouhou tradicí. Kromě praktických přírodovědných znalostí a dovedností se v soutěži hodnotí i osobní nasazení soutěžících v činnostech souvisejících s ochrannou přírody. Žáci před odbornou komisí obhajují svou konkrétní práci pro přírodu, v našem případě to bylo například kopání tůněk pro obojživelníky, úklid lesa, likvidace invazivních rostlin a vyřezávání náletových dřevin v rezervacích. Naše škola se soutěže zúčastnila letos poprvé.

Úspěchy v přírodovědné soutěži Zlatý list Úspěchy v přírodovědné soutěži Zlatý list Úspěchy v přírodovědné soutěži Zlatý list