Výlet za odměnu - Veselý kopec

Jako každý jiný rok i letos vyrazily děti z II. – IV. tříd / byla mezi nimi i jedna prvňačka/ na výlet za odměnu za reprezentaci školy a práci navíc pro ni. Tentokrát se 34 žáků vydalo za historií Vysočiny do skanzenu na Veselý kopec u Hlinska. Prohlédli si roubenky svezené z celé oblasti a dozvěděli se, jak se žilo prostým lidem před dvěma nebo třemi sty lety, co uměli, jak vykonávali svou práci, jaké nástroje k tomu používali. Samozřejmě nemohla chybět možnost koupit si drobné suvenýry a upomínky na ty dávné časy. Cestou nazpět jsme měli naplánovanou ještě druhou zastávku na hrázi rybníka Velké Dářko, kde se děti věnovaly sportování, míčovým hrám, švihadlům, ale i sběru borůvek. Počasí nám tentokrát moc přálo, všechno se vydařilo, takže se všichni vrátili zdraví a spokojení odpoledne domů.