Žáci z 8.A dobrovolníky!

Dnes jsme se v rámci Veletrhu zdraví rozhodli zpestřit den klientům charitativního zařízení Adapta (odlehčovací zařízení pro duševně a tělesně postižené do 30 let). Připravili jsme několik stanovišť  s různými tématy (puzzle, pohádkové postavy, PC-dovednost, zvířata a jejich prostředí, ochutnávka ovoce a zeleniny, sport). Důležité bylo poskytnout různé úrovně obtížnosti, aby si každý klient mohl vybrat, ale také nechat na jejich fantazii a zkušenosti, jak se se svěřeným úkolem/ pomůckou vypořádají. Společně jsme ještě vybarvili a vyplnili podzimní obraz stromu s ovocem. Poslouchali jsme také hudbu a navzájem „se zkoušeli“, od jakého interpreta nebo z jaké pohádky/ večerníčku ji známe. Byli jsme navíc pohoštěni, obdarováni a vyznamenáni diplomem a hodnotícím listem! Dopoledne bylo opravdu pohodové, vydařené a pro nás velmi poučné a obohacující. Mohli jsme totiž sledovat pracovníky, jak s klienty komunikují, a hned si to také sami vyzkoušet a zažít. Byli jsme spokojení, a tak jsme si slíbili, že se sejdeme znovu na jaře!

Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky! Žáci z 8.A dobrovolníky!