Návštěva galerie 2.B

Návštěva galerie  2.B

Dnes jsme se vypravili do galerie zkoumat umění okem, uchem, hmatem. Děti se seznámily s uměním, které je nějakým způsobem zvláštní. Nejvíce děti bavila zvuková podoba výstavy umístěná v podzemí, kde si mohly poslechnout zvuky, které nás obklopují v běžném životě. Nakonec si vytvořily své vlastní abstraktní pojetí umění, které si zasadily do rámečků a nyní máme ve třídě malou galerii dětských umělců. A já doufám, že si děti odnesly poznatek, že umění je vytvářeno a také vnímáno v různých podobách.

Marie Prokešová