2023-2024

S Kukym na skládku v Henčově 1.B

Ve středu 21. února jsme se vydali na dobrodružnou výpravu, na kterou nás doprovázel medvídek Kuky. Nejprve jsme si popovídali o naší Zemi a o důležitosti vody, vzduchu a půdy pro život. Zahráli jsme si hru na "odpadology" a zkusili správně vytřídit odpad. Cesta pokračovala do Henčova, abychom zjistili, kde naše odpadky končí. Po skládce nás prováděl pan vedoucí Tůma, od kterého jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Prošli jsme kompostárnu, pozorovali stroje, které na skládce pracovali, i auta, která dovážela odpad.

Muzeum Vysočiny - výukový program Les 1. ročník

Poslední den tohoto pololetí jsme si zpestřili procházkou do Muzea Vysočiny. V rámci programu Les jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o lese a stromech. Prohlédli jsme si a popovídali si o vystavených zvířatech, pohladili si srst a hádali jsme, kterému zvířátku patří. Také jsme skládali dřevěné kartičky se zvířecími rodinami. Nadchlo nás, že se můžeme podívat dovnitř mraveniště. Nakonec jsme si vytvořili papírového ježečka v zimním pelíšku. Po návratu do školy jsme se už radovali ze svého prvního vysvědčení.

Bruslení 2.A

I třída 2. A si chtěla vyzkoušet nové kluziště u brány.  Měli jsme štěstí, zrovna v našem termínu byl k dispozici bývalý trenér Dukly. Děti si nejen zkusily bruslení na umělé ploše, ale zahrály si i různé pohybové hry na ledě a něco se při tom naučily.  Ani se jim nechtělo po hodině brusle vyzout.

Informace pro žáky 5. A a 5. B, kteří zůstávají ve škole po dobu LVK srbecky So, 01/27/2024 - 10:55

Dobrý den vážení rodiče, ahoj páťáci, kteří zůstáváte ve škole. Příští týden (29. ledna až 2. února) se budou zbývající žáci z 5. A a z 5. B učit podle upraveného rozvrhu třídy 5. A. Náhled rozvrhu vám posílám v příloze této zprávy. Budou mít max. 5 hodin, tj. na oběd půjdou kolem 13. hodiny (přesný čas rozpisu obědů budeme tvořit podle aktuálního suplování). 
Hodiny anglického jazyka budou daný týden spojen do tří skupin z původních osmi (kde má který žák být pozná v rozvrhu Bakalářů nebo na sloupu ve vestibulu školy).

Přiletěl k nám netopýr 3. ročník

Ve středu 24.1.2024 za námi přišla paní ošetřovatelka ze Záchranné stanice v Pavlově s výukovým programem "Přiletěl k nám netopýr". Hlavním posláním záchranné stanice je přijímat a starat se o hendikepovaná zvířata, která potřebují pomoc a poté je navracet zpět do přírody. Paní ošetřovatelka nám přinesla ukázat 2 netopýry. Pověděla nám jak netopýr vypadá, jaké má oči, zoubky a kolik má prstů na křídle, čím se živí, kolika let se dožívají, kolik je druhů netopýrů, jak se dorozumívají a jak funguje echo lokace. Předvedla nám i netopýra v letu.

Netopýři ve škole 1.A

Dnes k nám do třídy zavítala ošetřovatelka zvířat ze Záchranné stanice Pavlov a přivezla s sebou netopýry. Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě tohoto savce. Na závěr besedy jsme si na netopýry zahrály i my děti.

Bruslení 1.A a 9.A

Dnešní hodina tělesné výchovy byla netradiční. Vydali jsme se s paní učitelkou, vychovatelkou a kamarády deváťáky na náměstí, kde je udělané kluziště. Po náročném obutí bruslí jsme si mohli vyzkoušet své dovednosti. Hodina byla super i přes několik pádů. Protože ale všichni brusle neměli, navštívili tito žáci muzeum. Dopoledne jsme si užili.

Bruslení 4.C

Žáci 4.C se vypravili na náměstí na společné bruslení. I když někteří se to teprve učili, zvládli alespoň pár nesmělých krůčků. Jiní byli již zkušení bruslaři. Všichni si celé dopoledne náramně užili.

Iva Šestáková

Divadelní představení "VÁNOCE V LESE"

V pondělí 15.1. se uskutečnilo v našem Informačním centru přeložené předvánoční divadelní představení žáků dramatického kroužku s názvem "Vánoce v lese". Nejprve ho dopoledne zhlédli někteří žáci z prvního stupně a poté odpoledne rodiče a přátelé malých herců. Děj pojednával o lesních zvířátkách, která si chtěla oslavit Vánoce tak, jak to dělají lidé. Vtipné veršování se dětem velice povedlo a byly tak poprávu odměněni bouřlivým potleskem diváků. Už teď se těšíme na další představení, které by mělo být před letními prázdninami.