2022-2023

Zlatý lyrochvost

Ke konci června letošního školního roku již tradičně proběhla pěvecká soutěž o Zlatého lyrochvosta pro děti, které rády zpívají. Patron lyrochvost bedlivě zkoumal, naslouchal a společně s porotami rozhodl o  výsledcích. Děkujeme všem účastníkům soutěže za předvedené výkony a už teď se začínáme těšit na ročník příští. A lyrochvost všem přeje hezké prázdniny!

ZD Telč a Sedlejov

Dne 13. 6. jsme společně se 6.B a 6.C jeli na exkurzi do zemědělských družstev v Telči a Sedlejově. Když jsme přijeli na místo, tak nám ukazovali kravíny s krávami a telátky, také jsme ochutnávali výborné mléko. Dále jsme jeli do Sedlejova, kde nám řekli informace o bramborách, např. jak se dělí, jak vypadají, na co se používají, jaké druhy jsou… Dále jsme si dali výbornou svačinku a jeli jsme dál. Poslední stanoviště bylo tvořeno obilím. Ukazovali nám kombajny, pak kopec z pšenice a spoustu dalších věcí. Na konci nám dali suprové jogurty a my jsme jeli zpět do Jihlavy.

Výjezd organizačního týmu do České Kanady

Dvacet nejaktivnějších členů organizačního týmu vyrazilo ve středu 21. června s koordinátory na dvoudenní výjezd do Starého Města pod Landštejnem. Po příjezdu do Slavonic jsme poobědvali a vydali se pěšky do Starého Města pod Landštejnem. Cesta byla dlouhá, měli jsme možnost prohlédnout si bunkry a odpočinout si u rybníka. Odpoledne jsme měli rezervované lanové centrum, kvůli bouřce jsme museli jeho návštěvu přesunout na čtvrteční dopoledne.

Výlet 1.C - Zašovice

Děti z 1.C se v pátek 16. 6. vypravily do Zašovic na farmu, kde poznaly, že život na statku znamená nejen spoustu práce, ale také zábavu. Vyzkoušely si tradiční hry a hračky našich prababiček a pradědečků. Nebály se ani pily a ve dvojicích se pustily do řezání polen. Nakonec si se zájmem prohlédly a nakrmily malá i velká hospodářská zvířata. Výlet se moc vydařil.

Street Art vernisáž

Tento školní rok jsme se ve spolupráci s OGV Jihlava zúčastnili projektu Street Art, který byl zakončen vernisáží dne 13.6.2023. Odhalení zdi začalo v 16:00 představením celého projektu přítomným hostům. Akci moderovali Vojtěch Pojer a Nela Přenosilová. V rámci vernisáže si hosté mohli vyzkoušet sprejovat v doprovodu hudby, kterou přichystal a zajistil Filip Bajer. Vynikající občerstvení připravila Hospoda U vlaku v Bransouzích. Akce se vydařila a hosté si odpoledne užili.

Street Art našich deváťáků

Výlet 1.B

Vydali jsme se na farmu v Zašovicích. Děti přišly do kontaktu s domácími zvířaty, zahrály si hry z dřívější doby a zkusily si uříznout dřevěný špalík. Bylo zajímavé sledovat zaujetí dětí při roztáčení dřevěné káči nebo při hrách s fazolkami. Výlet se nám vydařil.

Marie Prokešová                                                                                                   


 

Stavíme mosty ze špejlí

V úterý 13. června 2023 se naše  dva tříčlenné týmy, ve složení Filip Lank, Vojtěch Pokorný, Michael Rybníček - 8.C a Lumír Procházka, Tomáš Zelený, Filip Wastl – 8.A, zúčastnili soutěže "Stavíme mosty ze špejlí". Akci  uspořádala SŠ stavební Jihlava a úkolem soutěžících bylo postavit most, který překlene vzdálenost 55 cm mezi stoly a vydrží maximální zátěž. K dispozici žáci měli 2 svazky špejlí, tavnou pistoli, lepidlo a provázek. Kromě estetického hlediska rozhodoval hlavně poměr hmotnosti mostu k maximální zátěži, kterou stavba ještě unesla.

Waterproject 2023

V sobotu 13.5. přijeli Holanďané do Jihlavy, a konečně jsme se opět po třech týdnech viděli. Všichni jsme se přivítali a odvezli si svoje Holanďany domů. V neděli jsme vyrazili na společný výlet do Prahy. Prošli jsme si centrum a dozvěděli se hodně zajímavých informací. Poté jsme měli rozchod na oběd, a abychom si mohli projít obchody. Nakonec jsme se vydali cestou kolem Pražského hradu na Letnou, kde na nás čekal autobus.
V pondělí jsme ve škole dělali chemické a biologické pokusy s vodou, najedli se ve školní jídelně a vyrazili do jihlavské ZOO.