2023-2024

Dej si taky #dikynechci

Ve středu 6.12. proběhl u nás ve škole pro žáky 7. ročníku preventivní program Státního zdravotního ústavu s názvem „Dej si taky #dikynechci“, který byl zaměřený na problematiku užívání alkoholu, tabáku a jiných alternativ klasických cigaret (zahřívaný tabák, nikotinové sáčky, žvýkací tabák, elektronické cigarety a vodní dýmka). Preventivní program upozorňuje na rizika spojená s užíváním těchto legálních návykových látek a podněcuje žáky k zamyšlení se nad reálnými situacemi, se kterými se mohou setkat v každodenním životě.

Čerti opět řádili, Mikuláš s anděly naděloval

V úterý 5. prosince, stejně jako minulý rok, se žáci 9. ročníku proměnili v Mikuláše s doprovodem andělů a čertů.  Během první vyučovací hodiny navštívil Mikuláš se svou družinou děti v prvních a druhých třídách, kde byly za přednes básniček nebo zazpívání písniček odměněny sladkou nadílkou. Všichni si tento předvánoční den náramně užili.

Hudební klub v Brně

Žáci 9. ročníku se v úterý 5.12. vypravili do Brna. Navštívili Janáčkovo divadlo, aby zhlédli baletní představení Louskáček. Bylo možné obdivovat taneční umění, hru na nástroje, kostýmy, kulisy a to vše v dokonalém souladu. V Pražákově paláci se pak zabývali současným uměním, jeho formami a českými představiteli. Některá z médií si také sami vyzkoušeli. K dobré náladě přispěla jistě i vánoční výzdoba ve městě a postavy čertů a Mikulášů, které jsme potkali. Žáci ukázali, že vědí, co se sluší a patří v divadle, v muzeu zase sršeli nápady a prokázali všeobecný rozhled. Byl to vydařený den.

Ozvěny 30. Veletrhu zdraví

K uplynulému 30. ročníku Veletrhu zdraví přikládáme brožuru Ozvěny 30. Veletrhu zdraví, výňatky z Jihlavských listů, které se našemu Veletrhu věnovaly na několika stránkách, dále prezentace pro žáky a rodiče z přednášek a řadu fotografií.

Pečení vánočních perníčků s klienty chráněného bydlení 6.C

Žáci 6.C se ve čtvrtek odpoledne se svými kamarády z Denního a týdenního stacionáře Jihlava - Maruškou, Věrkou a Ládíkem pustili do pečení perníčků. Všichni se vrhli do práce opravdu s vervou a vznikla malá manufaktura, kde se válelo, vykrajovalo, peklo i zdobilo jako na běžícím páse a výsledkem byla velmi vydařená malá umělecká dílka. Myslím, že všichni zúčastnění si akci velmi užili. Atmosféru oživila i fenka Ajka, která se nechala velmi trpělivě drezurovat, mazlit a za všechny předvedené kousky odměňovat.

Exkurze na SŠ stavební Jihlava

V pondělí 27.11. 2023 se 19 žáků devátých tříd zúčastnilo exkurze na SŠ stavební v Jihlavě. Žáci si prohlédli budovu na ulici Žižkova 20 a poté se přesunuli na pracoviště odborného výcviku v Heleníně. Dozvěděli se aktuální informace o maturitních i učebních oborech a očekávaných změnách v přijímacím řízení. Budoucí zájemce o studium informujeme, že v sobotu 2.12.2023 se koná Den otevřených dveří – žákům a rodičům bude zpřístupněna budova Žižkova 20 i středisko odborného výcviku v Heleníně.