Wi-Fi

Wi-Fi síť ZŠ Otokara Březiny umožňuje bezdrátové připojení na internet ve všech prostorách školy.Wi-Fi logo
Její používání podléhá stejným pravidlům bezpečnosti a slušného chování, jako používání školních počítačů.

Wi-Fi síť pro školní zařízení se jmenuje ZSOB_ucitel a je určena pouze pro školní přístroje vyžadující trvalé připojení ve školní síti nezávisle na umístění.

Pro žáky je určena Wi-Fi síť ZSOB_zak.

Žákům od 4. ročníku je přístup na Wi-Fi automaticky aktivován.

Domníváme se, že vhodný věk pro připojení k Wi-Fi školy je od 4. třídy, mladší žáci si známky zkontrolují doma na počítači s rodiči a pro potřeby výuky mobilní telefon nepotřebují.

Pro přihlášení je nutné:

• uživatelské jméno: je stejné jako jméno pro přihlášení do školní počítačové sítě
  • uživatelské heslo: je stejné jako heslo pro přihlášení do školní počítačové sítě

Postup, jak se žák po aktivaci účtu bude přihlašovat do školní Wi-Fi sítě:

1. žák si vždy vybere Wi-Fi síť s nzávem ZSOB_zak
  2. klikne na její název a tím se přihlásí do sítě
  3. spuštěním internetového prohlížeče se mu vždy nejprve zobrazí internetová stránka, na které je přihlašovací formulář:Wi-Fi formulář
  4. do tohoto formuláře žák napíše své uživatelské jméno a heslo

Pokud se žák přemístí mimo dosah daného vysílače, stačí výše uvedený postup opakovat.

Mgr. Robert Srbecký, správce sítě ZŠOB