Odhlašování obědů

Odhlašování obědů v prosinci  na čtvrtek 20. 12. a pátek 21.12. 2018, bude možné do středy  19.12. 2018  pouze do 8:00 hod. Po tomto termínu,už nebude možné oběd odhlásit! (telefon pro odhlášení 565 598 170)

Výdej obědů v pátek 21.12. bude od 11:00 do 13:00.

Moderní bezmasé potraviny

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 proběhl v naší školní jídelně seminář od Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Tématem bylo Moderní bezmasé pokrmy, v hlavní roli zelenina a obilniny. Semináře se zúčastnily i naše kuchařky a vyučující předmětu Svět práce (vaření). Nové trendy se časem objeví i v jídelníčku.

Pomoc přírodě v Radotínském údolí u Prahy

O víkendu 8. a 9. prosince se několik členů badatelského kroužku vypravilo s paní učitelkou Waldhauserovou do Prahy. Naším cílem bylo připojit se k akci na pomoc přírodě, kterou organizovala naše kamarádka Celie v Radotínském údolí v Českém krasu. Tamní jedinečné stepi oplývají vzácnými rostlinami, motýli a dalšími teplomilnými organismy, bohužel ale postupně zarůstají křovím.

Slavnostní otevření Corinth učebny

Na naší škole byla 30. 11. 2018 představena nová Corinth učebna. Slavnostního otevření se zúčastnili hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, rektor Univerzity Karlovy Praha Tomáš Zima, radní Kraje Vysočina Jana Fialová, radního města Jihlavy Daniela Škarky, zástupci společnosti Corinth a řada dalších hostů z institucí a škol.

Software Corinth vznikl ve spolupráci s Přírodovědnou fakultou Univerzity Karlovy a jeho využití na škole je jednou ze součástí projektu Kraje Vysočina, Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání s názvem Učíme se ze života pro život.

Spolupráce 1. a 9. ročníku aneb návštěva Mikuláše, andělů a čertů

Ve středu 5. prosince navštívili žáky 1. ročníku Mikuláš, andělé a čerti. Všichni prvňáčci měli připravenou mikulášskou písničku a krátké říkanky. Za odměnu dostali od Mikuláše nadílku - velké červené jablíčko a mandarinku. Velký zájem vzbuzovaly 2 pekelné knihy hříchů, kde byla zapsána jména nejzlobivějších dětí, které si čerti ve třídě našli.  Některé „zlobivce“ si čerti odnesli v pytli na chodbu, kde museli slíbit, že své chování zlepší a budou se vzorně učit. Mikulášovi, andělům i čertům děkujeme za organizaci akce a přípravu kostýmů.
Lucie Malíková a Marek Man, 9. A