Služby vedení školy o letních prázdninách – červenec, srpen 2019

středa 9:00 – 11:00 hod.
3. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Mgr. Zdeňka Obrdlíková, Gabriela Tesařová, Ing. Silvie Žďánská
10. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Mgr. Zdeňka Obrdlíková, Gabriela Tesařová, Ing. Silvie Žďánská
17. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Gabriela Tesařová, Ing. Silvie Žďánská
24. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda
31. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Mgr. Zdeňka Obrdlíková, Ing. Silvie Žďánská
7. 8. - Gabriela Tesařová, Mgr. Pavel Říha
14. 8. - Ing. Silvie Žďánská

Školní jídelna

Vyřizování stravného o prázdninách: od 19.8.2019 od 8:00 do 12:00 v kanceláři jídelny  (tel. 565 598 170)

INFORMACE K NOVÉMU ŠKOLNÍMU ROKU

• Všichni strávníci, kteří se u nás ve školním roce 2018/2019 stravovali a mají obědy zaplaceny/srpen 2019/, budou automaticky od září 2019 přihlášeni na obědy.

---------------------------------------------

Výlet za odměnu - Hamry nad Sázavou

Ve čtvrtek 27. června si většina dětí z badatelského kroužku zvolila jako výlet za odměnu putování okolím Hamrů nad Sázavou. Už před šestou hodinou ráno jsme se sešli na nádraží a vyjeli směrem na Havlíčkův Brod. Cestou se nám ale porouchal náš vlak a museli jsme v Mírovce čekat, až nás do Brodu odtáhne jiná lokomotiva. V Havlíčkově Brodě nám díky tomu ujel přípoj a další vlak jel až za tři hodiny. Prohlédli jsme si zatím náměstí a ochutnali zdejší výbornou zmrzlinu. Další cesta již proběhla bez potíží a šťastně jsme dojeli do Hamrů nad Sázavou.

Spolupráce prvního a devátého ročníku – rozloučení

Ve středu 26. června se žáci 9. ročníku přišli rozloučit se svými prvňáčky. Všichni se shromáždili na chodbě a společně si, pod vedením paní učitelky Pikové, zazpívali naučené písničky a také si zatančili s paní učitelkou Kremláčkovou a žáky 2.B. Poté si vzájemně vyměnili dárky a popřáli hezké prázdniny. Některá loučení se neobešla bez slziček.

Sportovní den - Filmová cesta

V rámci sportovního dne si žákyně osmého ročníku připravili pro své spolužáky filmem a seriálem inspirované sportovní soutěže v areálu školy. Žáci se tak zúčastnili Hry o trůny, učili se, Jak vycvičit draka, snažili se nezamotat v luštění, jak se řeší Záhada hlavolamu apod.

Překvapení na rozloučenou aneb možná přijde i kouzelník (3. C)

Ve středu 26. 6. nám paní učitelka přichystala překvapení na rozloučenou – přišel za námi skvělý kouzelník Tomáš. Byli jsme z jeho kouzel tak nadšení, že jsme si celý zbytek dopoledne zkoušeli některé triky, které nám ukázal. Bohužel se nám nedařilo tak, jak jemu. Byl to opravdový kouzelník. DĚKUJEME!!!

Jazykové zkoušky z anglického jazyka na úrovni A2 a B1 (9. ročník)

I letos byla druhá polovina června pro žáky devátého ročníku velmi náročná. Mimo jiné skládali zkoušky z anglického jazyka na úrovni A2 a B1 dle Evropského referenčního rámce pro jazyky. Pro zkoušku KET (na úrovni A) se letos rozhodlo 31 žáků a složitější variantu PET (na úrovni B1) skládalo 25 žáků. Naši deváťáci si tedy ověřili své za celých 9 let nabyté jazykové dovednosti ve čtení, poslechu, psaní a mluvení. Stejně jako vloni je i letos zkoušela středoškolská paní učitelka, která úroveň mnohých žáků velmi chválila.

Roštejn

V úterý 25. června podnikla skupinka 14 žáků výlet na Roštejn. Vedoucí skupiny nás dovedli bezpečně tam i zpět, počasí přálo báječně, hrad je nově a vkusně opraven a lesnická expozice poutavá!!!  Pohoda skoro jako o prázdninách ….

Výlet za poznáním

Na konci školního roku bilancujeme naše výsledky. Práce žáků si vážíme, a proto jsme pro ně ve spolupráci s Radou rodičů zorganizovali Výlet za poznáním. Letos si žáci, kteří úspěšně reprezentovali naši školu, mohou vybrat z několika aktivit, které se uskuteční ve čtvrtek 27. června 2019 (viz příloha).
Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy.