ŠVVZ Trnávka - 7. C

Dne 28.5 – 29.5 se třída 7.C vydala na výlet do RS Trnávka. I za nepříznivého počasí si 7.C výlet užila. Jídlo bylo velice chutné. Byli jsme se podívat i v klášteře v Želivě. Hráli jsme hry v tělocvičně a venku na fotbalovém a volejbalovém hřišti. Dokonce se uskutečnil zápas mezi našimi žáky a žáky z Prahy. Zpátky  jsme museli šlapat 3 km na autobusové nádraží, ale  byla to krásná procházka přírodou za hezkého počasí. Celý výlet se nám vydařil. Všichni se domů vraceli spokojení. Myslím si, že jsme se jako třída více sblížili a těšíme se na další společný výlet.

Stavíme mosty ze špejlí

V úterý 11. června 2024 se naše 2 tříčlenné týmy, a to BOŘKOVÉ (Marek Tomica, Tomáš Kubizňák, Maxmilián Pikal, 8.B ) a BAGEŤÁCI (Petr Nevrkla, Dominik Honzárek, 8.A, Matěj Linhart, 8.B), zúčastnily soutěže Stavíme mosty ze špejlí. Soutěž uspořádala SŠ stavební Jihlava.  Soutěžící museli prokázat zručnost (krácení špejlí na stejnou délku lámáním nebo řezáním odlamovacím nožem, spojování tavnou pistolí a provazem) a také uplatňovali  poznatky z předmětu fyzika. O vítězi rozhodoval poměr hmotnosti zátěže mostu k jeho minimální hmotnosti.

Třídní výlet 6.C

Ve čtvrtek 6.6. jsme se vypravili na třídní výlet do Kempu Pod Břízami. Tento poněkud retro, ale velmi útulný kemp se nachází u Kunžaku blízko Jindřichova Hradce, kde jsme také měli první delší zastávku. Absolvovali jsme návštěvu Krýzových jesliček a celého muzea - bylo to moc hezké a zajímavé. Na náměstí jsme si dali něco dobrého k obědu, každý podle svého. Autobusem jsme přejeli do Kunžaku a odtud jsme došli pěšky do kempu, kde jsme sportovali, dováděli ve vodě, večeřeli, hráli hry, opékali, povídali si s kamarády, báli se při noční stezce odvahy a někteří i spali.

Setkání s Radkem Houserem 2.C

V pondělí za námi do 2.C přijel snowboardista Radek Houser, který získal v závodě Světového poháru ve snowboardcrossu v Kanadě krásné 3. místo. Ukázal nám vybavení, které používá při závodech a na trénincích. V tělocvičně si s námi zahrál hry a představil nám zábavné tréninkové aktivity. Setkání s ním bylo pro nás velkým zážitkem.

Telč - Panský dvůr 2.C

Jedním z největších zážitků v červnu byl pro děti z 2.C výlet do Panského dvora v Telči. Plnily úkoly na Dračí stezce, musely vysvobodit draky a najít dračího strážce. Ještě před odjezdem domů si stihly prohlédnout krásné domy na náměstí v Telči, zámeckou zahradu a pohrály si v dětské  herně. 

Den dětí 2.C

Hodně zábavy si třídy 2.C společně se 4.C užily na Den dětí. Zavítal k nim kašpar Kuba z Polné a připravil si pro ně soutěže, žonglování, hry s balónky a tvoření obrovských bublin.