Vyřizování stravného o prázdninách:
- pondělí 1.7.  7.30 – 12.00 hod.
- úterý  2.7. 7.00 – 11.00 hod.
- pondělí 15.7.  7.30 – 12.00 hod.
- pondělí 22.7.  7.30 – 12.00 hod.
- pondělí 29.7. - čt 1.8.  8.00 – 12.00 hod.
- srpen 26.8. – 30.8.-  8.00 – 12.00 hod

Sportovní den 6.C

Ani kolektiv 6.C nemohl na letošním sportovním dni ve stylu Letních olympijských her chybět. Některé žákyně 6.C nemalou měrou přispěly k celkovému úspěchu a zdaru akce a patří jim za to náš velký dík. Ostatní si den ve znamení sportu, radosti, zábavy a sounáležitosti náramně užili, a to žáci i učitelé.

Mgr. Jana Nekvindová

Sportovní den - Netradiční olympiáda

Netradiční olympiáda se v naší škole uskutečnila ve středu 26. 6. 2024. Soutěžení se konalo v celém okolí školy, zahájení olympiády proběhlo na přestávkovém dvoře představením jednotlivých netradičních sportů organizačním týmem, který celou olympiádu naplánoval a zorganizoval. Poté už mohla olympiáda začít! Děti obdržely „kartičku“, kam se jim na jednotlivých stanovištích dávala razítka za splnění sportovní disciplíny. Olympionici si změřili své síly v 18 disciplínách pohybového či dovednostního charakteru.

Olympijský trojboj

26.6. jsme měli ve škole olympijský trojboj (letní sportovní den). Mohli jsme se přihlásit na jakékoli aktivity. První bylo plavání, kde jsme měli uplavat co nejvíce bazénů. Maximum bylo 10. Pak byl výstup po schodech, kde jsme chodili do třetího patra a zase zpátky. Maximálně 6 krát. Následoval skok z místa, tam jsme měli skočit co nejdál. Den jsme si moc užili. Společně jsme pak sečetli výkon celé třídy. Sčítali jsme skok, výstup a bazény.    Třída 4.A

Bowling - 6.C

Poslední dny před vysvědčením a prázdninami patří vždy k těm nejnáročnějším. Letos jsme si to nekonečné těšení na prázdniny zkrátili bowlingem. Někteří drželi bowlingovou kouli v ruce poprvé, jiní už tento sport někdy zkusili a někdo je dokonce přeborníkem v kuželkách, které jsou bowlingu podobné. Každopádně, úsměvy na tvářích, fandění a povzbuzování kamarádů svědčí o tom, že si tuto akci užili úplně všichni. Někdo se stihl i posilnit, aby měl na to koulení dost sil. Všichni doufáme, že si bowling při nějaké příležitosti zase zopakujeme.

Mgr. Jana Nekvindová

Výlet za odměnu

Naše škola každoročně pořádá pro žáky, kteří naši školu během školního roku úspěšně reprezentovali v soutěžích, výlet za odměnu. Tento rok měli na výběr ze tří možností. První nabídkou byla největší výstava kosmonautiky v Evropě Space Mission v Brně, kde si žáci prohlédli originální americké a sovětské rakety, kosmické lodě, prototypy lunárních vozidel, obrovské průchozí modely raketoplánu a orbitální stanice. Součástí výstavy byli i trenažery beztížného stavu, nebo virtuální realita letu kosmickou lodí.

Borovinka 4.A

Dne 25.6. jsme vyrazili na naučnou stezku okolo Borovinky. Jeli jsme autobusem a od Kauflandu jsme šli pěšky. Nejdřív jsme šli po silnici a potom po lesní stezce. Informačních tabulí bylo celkem 6. Stáhli jsme si aplikaci Lesní svět. Touto aplikací jsme skenovali QR kódy, a tak jsme zjistili různé hlasy ptáků. Z každé tabule jsme si vybrali jednoho živočicha nebo rostlinu a informace o nich jsme si zapsali do bloku. Ušli jsme více jak 7km. Výlet se nám moc líbil.

Výlet 3.B a 3.C – Zámek Jaroměřice nad Rokytnou a Bio farma v Ratibořicích

Od školy jsme odjížděli kolem osmé hodiny. Jeli jsme autobusem, cesta byla příjemná. Nejdříve jsme dojeli do Jaroměřic nad Rokytnou, kde jsme navštívili zámek. Byl nádherný, moc se mi líbila zámecká zahrada, na které jsme se nasvačili. Ke svačině jsem měla tousty, ovoce, zeleninu a řízky. Na zámku jsme viděli komnaty princezny a hraběte. Během prohlídky zámku jsme plnili různé úkoly, například sbírání míčků, přišívání knoflíků a vyprávění pohádky Hrnečku vař.  Za odměnu jsme ochutnali krupičnou kaši v zámecké kuchyni.

Statek svatý Florian 1.B

V úterý 25.6. jsme využili pozvání naší spolužačky a navštívili statek svatý Florian v Čížově. Nejprve jsme si celý statek prohlédli. Viděli jsme oslíky, slepičky, prasátka, kravičky i páva. Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavostí. Také jsme si vyzkoušeli práci farmáře. Pomohli jsme s úklidem a vyhřebelcovali jsme oslíky. Dále jsme skládali zvířecí rodiny a povídali si o nich. S oslíky jsme si prošli překážkovou dráhu a na závěr si zahráli hru s vajíčkem. Pobyt na statku jsme si moc užili.