Deváťáci s prvňáčky

V úterý 15. června si třída 9. A nachystala pro prvňáčky různorodé aktivity. Společně jsme se sešli na dvoře před první hodinou, rozdělili se do týmů a vyšli na první stanoviště. Za úkol bylo například nošení míčků na lžičkách, srážení kuželek nebo pletení náramků. Na konci každý prvňáček dostal odměnu a s deváťáky se rozloučil. Všichni jsme si tento společný den moc užili.


 

Jihlava nám není fuk!

V hodinách humanitního semináře jsme se zaměřili na problémy Jihlavy a vybrali ty největší, které se dají změnit. Specializovali jsme se na témata EKO Jihlava, cyklostezky, změna obchodního domu Prior, práci městské policie a bezpečnost města. Ve vestibulu školy je možnost hlasovat v anketě a podpořit tak naše nápady. Předem děkujeme za spolupráci.

Žáci 9.A a 9.B

Třídní schůzky online v MS Teams - 10. 6. 2021

Ve čtvrtek 10. června 2021 proběhnou v Teams třídní schůzky, I. stupeň od 17:00 hodin a II. stupeň od 18:00 hodin. Třídní schůzka se uskuteční online v aplikaci MS Teams. Třídní učitel založí novou třídní schůzku v rámci svého třídního týmu a tato schůzka se zobrazí stejně jako jiné v kalendáři žáka. Ten se společně se svým rodičem přihlásí v danou hodinu ke schůzce.

Den dětí v 2.B

Včerejší Den dětí provázela trochu jiná výuka. Začalo to v tělesné výchově, kde jsme si postavili opičí dráhu a pěkně jsme si zacvičili. Potom jsme se ve třídě rozdělili do skupinek a v matematice jsme společně vypracovali pracovní list. V českém jazyce jsme se vydali do říše pohádek. Podle krátkého textu jsme museli uhodnout název knihy a společně s paní učitelkou jsme hledali na internetu autora knihy a ilustrátora. Ke každé knížce jsme vybarvili i pěkný obrázek. Hodina se nám vydařila a moc se nám to líbilo.

Žáci 2.B

 Distanční výuka je jako plavba po moři (5.A)

Už jsme si zvykli, že je všechno naruby. Možná do školy půjdeme, možná taky ne. Zkrátka taková plavba po moři, kdy neznáte čas návratu. Během distanční výuky se skoro nic moc nedalo dělat, jako se nedá nic moc dělat na takové lodi. Jediný možný kontakt je po sítích. 
Proto je moc fajn, že už zase chodíme do školy!

Hodina tělocviku trochu jinak 2.B

V hodině tělesné výchovy nás navštívil Martin Tulis, trenér Baseballového klubu Ježci Jihlava, který dětem připravil zajímavou hodinu. Žáci se s chutí zapojili do krátké rozcvičky, poté byli rozděleni do dvou družstev a naučili se odpalovat a chytat baseballový míček.
Hodina se dětem moc líbila.

Den matek 2.B

První květnovou neděli mají všechny maminky svátek. Děti z 2.B si pro ně připravily malý dáreček a naučily se krásnou básničku.

 

 

                   MAMINCE
             KDYŽ SE NĚCO NEPOVEDE
             A JÁ ZLOBÍM MALINKO,
             MÁŠ MĚ RÁDA A JÁ TEBE,
             MILOVANÁ MAMINKO.

Přeji všechno nejlepší, hodně lásky a radosti z vašich dětí.

Iva Špulková