S Kukym na skládku v Henčově 1.B

Ve středu 21. února jsme se vydali na dobrodružnou výpravu, na kterou nás doprovázel medvídek Kuky. Nejprve jsme si popovídali o naší Zemi a o důležitosti vody, vzduchu a půdy pro život. Zahráli jsme si hru na "odpadology" a zkusili správně vytřídit odpad. Cesta pokračovala do Henčova, abychom zjistili, kde naše odpadky končí. Po skládce nás prováděl pan vedoucí Tůma, od kterého jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Prošli jsme kompostárnu, pozorovali stroje, které na skládce pracovali, i auta, která dovážela odpad.

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025

Zápis do 1. ročníku bude probíhat na naší škole 12. a 13. dubna 2024. Od 1. dubna bude na této stránce spuštěný elektronický formulář, kde si každý rodič bude moci v daném formuláři vybrat přesný termín zápisové schůzky (rodič si vybere termín 12. nebo 13. dubna s přesným časem, který mu nejvíce vyhovuje). Zápisové schůzky pak budou ve škole probíhat paralelně ve více třídách najednou, takže na daný čas (např. 15.00 hodin) bude možné rezervovat více žáků najednou.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří proběhne na naší škole 2. dubna 2024 od 14.30 do 16.30 hodin (poslední příchod v 16.00 hodin). Budoucí prvňáčci se mohou přijít podívat s rodiči do školy, kterou je provedou jejich budoucí kamarádi deváťáci. Přijďte k pravým dveřím budovy (blíže ke sportovnímu areálu). Případné dotazy Vám rádi odpovíme na telefonním čísle 565 598 150 nebo na e-mailu: nekvinda.vladimir@zsobreziny.cz

Muzeum Vysočiny - výukový program Les 1. ročník

Poslední den tohoto pololetí jsme si zpestřili procházkou do Muzea Vysočiny. V rámci programu Les jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o lese a stromech. Prohlédli jsme si a popovídali si o vystavených zvířatech, pohladili si srst a hádali jsme, kterému zvířátku patří. Také jsme skládali dřevěné kartičky se zvířecími rodinami. Nadchlo nás, že se můžeme podívat dovnitř mraveniště. Nakonec jsme si vytvořili papírového ježečka v zimním pelíšku. Po návratu do školy jsme se už radovali ze svého prvního vysvědčení.

Bruslení 2.A

I třída 2. A si chtěla vyzkoušet nové kluziště u brány.  Měli jsme štěstí, zrovna v našem termínu byl k dispozici bývalý trenér Dukly. Děti si nejen zkusily bruslení na umělé ploše, ale zahrály si i různé pohybové hry na ledě a něco se při tom naučily.  Ani se jim nechtělo po hodině brusle vyzout.

Informace pro žáky 5. A a 5. B, kteří zůstávají ve škole po dobu LVK

Dobrý den vážení rodiče, ahoj páťáci, kteří zůstáváte ve škole. Příští týden (29. ledna až 2. února) se budou zbývající žáci z 5. A a z 5. B učit podle upraveného rozvrhu třídy 5. A. Náhled rozvrhu vám posílám v příloze této zprávy. Budou mít max. 5 hodin, tj. na oběd půjdou kolem 13. hodiny (přesný čas rozpisu obědů budeme tvořit podle aktuálního suplování).
Hodiny anglického jazyka budou daný týden spojen do tří skupin z původních osmi (kde má který žák být pozná v rozvrhu Bakalářů nebo na sloupu ve vestibulu školy).

Přiletěl k nám netopýr 3. ročník

Ve středu 24.1.2024 za námi přišla paní ošetřovatelka ze Záchranné stanice v Pavlově s výukovým programem "Přiletěl k nám netopýr". Hlavním posláním záchranné stanice je přijímat a starat se o hendikepovaná zvířata, která potřebují pomoc a poté je navracet zpět do přírody. Paní ošetřovatelka nám přinesla ukázat 2 netopýry. Pověděla nám jak netopýr vypadá, jaké má oči, zoubky a kolik má prstů na křídle, čím se živí, kolika let se dožívají, kolik je druhů netopýrů, jak se dorozumívají a jak funguje echo lokace. Předvedla nám i netopýra v letu.