Bezpečnostní certifikát

Bezpečnostní certifikát je určený pro zaměstnance školy, kteří mají školní e-mail ve tvaru: prijmeni.jmeno@zsobreziny.cz a chtějí přistupovat do školní pošty ze soukromých zařízení. Pro zařízení školy není potřeba nic nastavovat, vše se provádí automaticky.

Pro žáky a rodiče je pro internetová klasifikaci vytvořený bezpečnostní cetifikát od spolenosti Bakaláři, který potvrzení a import nevyžaduje.

Chrome - varovné hlášení

Digitální certifikát je digitálně podepsaný veřejný šifrovací klíč, který vydává certifikační autorita (služba našeho serveru). Uchovává se ve speciálním formátu, který (kromě jiného) obsahuje informace o majiteli veřejného klíče a vydavateli certifikátu (tvůrci digitálního podpisu, tj. certifikační autoritě). Certifikáty jsou používány pro identifikaci protistrany při vytváření zabezpečeného spojení (HTTPS, VPN atp.).

Odkaz na stažení certifikátu pro soukromá zařízení (který certifikát si stáhnout konzultujte se správcem sítě): http://ca.zsobreziny.cz

Přeji bezpečné používání našich internetových služeb.

R. Srbecký, správce sítě