Den s lesníkem 3.B

Ve čtvrtek 18.6. jsme si užili krásný Den s lesníkem v lesoparku Heulos. Na jednotlivých stanovištích se děti seznámily s listnatými i jehličnatými stromy, dozvěděly se zajímavosti o lese a jeho obyvatelích a zblízka si prohlédly sovičky, které přivezli pracovníci ze záchranné stanice v Pavlově. Velkým zážitkem byla ukázka práce dřevorubce i koně při přibližování dřeva v lese. Děti si také připomněly, jak správně třídit odpad, a vyzkoušely si výrobu vlastního dřevěného přívěšku. Společně jsme navíc sestavili ptačí budku, kterou jsme po návratu pověsili ve školní zahradě.

Poslední společné chvíle s deváťáky – výlet na letiště v Henčově

V pondělí 22. června prožily děti z 1. A a 9. A svůj poslední společný den plný zážitků, radosti i dojetí. Společně se vydaly na výlet na letiště v Henčově, kde na ně čekal zajímavý program. Během návštěvy si děti prohlédly hangár a dozvěděly se mnoho zajímavostí o letadlech i jejich provozu. Velkým zážitkem bylo, že si mohly na chvíli vyzkoušet, jaké to je být pilotem letadla, usednout do kokpitu a alespoň na okamžik se přenést do světa létání. Celý den se nesl v přátelské atmosféře a připomněl, jak silné pouto se mezi prvňáčky a deváťáky během společných aktivit vytvořilo.

Třeťáci prožili naučný Den s lesníkem

Žáci třetích tříd naší školy vyměnili školní lavice za lesní učebnu. Společnost Lesy ČR pro ně zorganizovala zážitkový program „Den s lesníkem“, který byl plný poznání, praktických ukázek a tvoření. Děti během dopoledne navštívily několik naučných stanovišť, kde se seznámily s prací v lese i s ochranou přírody. Program byl pestrý, a na každém stanovišti nás čekalo jiné téma: těžba dřeva a práce v lese s koněm, ochrana lesa a třídění odpadu, myslivost, péče o zvířata v Záchranné stanici Pavlov.  Nakonec si děti své poznatky zhodnotily u závěrečného stánku, za které získaly drobnou odměnu.

Únikovka - 5.A

Ve čtvrtek 18.6. vyrazila 5.A v hodině matematiky ven na únikovku, aby na 2 měsíce unikla ze spárů matematiky a mohla se nechat unášet a kolébat na prázdninové vlně. Sice se ani jednomu týmu nepodařilo prolomit kód, zřejmě i vlivem velmi horkého počasí a dotěrného sluníčka, ale myslím, že i tak si únikovku všichni užili. Můžeme mít tedy dobrý pocit z toho, že jsme si ještě před prázdninami leccos zopakovali a to dokonce nejen z matematiky, ale také z přírodovědy, češtiny a základů čtenářské gramotnosti. 

Mgr.Jana Nekvindová

Výlet 7. B

Pojďte s námi zpětně prožít výlet 7. B do kempu Bezdrev. Jeli jsme vlakem přibližně 2 hodiny, a pak jsme přestoupili na jinou linku a tou jsme jeli okolo 10 minut, ale i tak jsme museli jít 3 km do tábora Bezdrev. Dorazili jsme do kempu a rozlosovali jsme si chatky. Ubytovali jsme se v krásných a velmi prostorných chatkách. V chatkách jsme strávili hodinu, a poté vyrazili do zoologické zahrady. Zoo byla nádherná, nejhezčí část byla Český les, kde nám nad hlavami létal holub, datel i veverky v uzavřeném prostoru. Občerstvili jsme se v restauraci u výběhu plameňáků.

Školní jídelna

Odhlašování obědů na  pátek 26. 6. 2026 bude možné pouze do čtvrtka 25. 6. 2026  do 8.00 hod
(telefon pro odhlášení 565 598 170). Poté již nebude možné obědy odhlásit!

Výdej oběda v pátek 26. 6. bude od 10:00 – 12:00 hod
Výdej do jídlonosičů (vlastních nádob) pouze v čase od 11.15 do 11.45 hod
Výdej oběda do zapůjčeného jídlonosiče není možný.

Upozornění :  v pátek 26.6. nebude možné z provozních důvodů vyřizovat stravné
(přihlášení nových žáků,zakoupení čipu atd.)
 

- - - - - - - - 

Výlet organizačního týmu do Fryšavy

Jako odměnu za celoroční práci v organizačním týmu jsme se v polovině června vydali na společný výlet do Fryšavy pod Žákovou horou. Ve dnech 16.–18. června jsme si užili nejen krásnou přírodu Žďárských vrchů, ale také spoustu společných zážitků. Naše cesta začala na autobusovém nádraží v Jihlavě, odkud jsme přes Žďár nad Sázavou pokračovali až do Fryšavy, kde jsme byli ubytováni v penzionu Stanice Lyžařů. Po příjezdu jsme si vybalili a vydali se na první procházku k Medlovskému rybníku a k vypuštěnému jezeru Sykovec.

Výlet 6.B - Trnávka

Na výletě bylo super. Měli jsme hezké pokoje a byla tam spousta zábavy. Mají tam hezké lanové hřiště. Trochu mne mrzelo počasí. Navštívili jsme i Želiv, kde jsou památky na jednom místě, ale vše se zrovna renovuje a navíc pršelo. Večer jsme měli ohýnek, na kterém jsme opékali marshmelouny. V Trnávce byla dobrá jídla, hlavně snídaně. Chtěli bychom mít ten výlet delší. Jinak super. 
Žáci 6.B

Třeťáci z 3. A se stali malými cirkusovými umělci

Žáci třídy 3.A měli v průběhu uplynulých týdnů možnost zúčastnit se jedinečného programu Cirkus do škol (video je na našem YouTube), který v Jihlavě zajišťuje TJ Sokol Jihlava (oddíl Akrobat) ve spolupráci s divadlem DIOD. Program se stal příjemným zpestřením hodin tělesné výchovy a nabídl dětem pohybovou průpravu hravou formou, bez tlaku na výkon. Během šesti lekcí, z nichž každá trvala 90 minut, si žáci v prostorách DIODu vyzkoušeli řadu zajímavých cirkusových disciplín pod vedením zkušených lektorek.

Město lásek Telč – 2. B

9. června 2026 se žáci 2. B vydali vlakem na výlet do malebné Telče, která je často nazývaná městem lásek. Po příjezdu nás čekala příjemná procházka historickým centrem a obdivování krásného náměstí s jeho barevnými domy. Během našeho putování jsme navštívili také Bělpskou lávku, prošli se zámeckou zahradou a zavítali na nádvoří, kde nás zaujala zahrada s kašnou. Poté jsme se opět vrátili na náměstí a užívali si jedinečnou atmosféru tohoto krásného města. Velkým překvapením byl společný oběd v podobě pizzy, který všem udělal radost.