Naši letci RAF

Dne 23.3 jsme se jako žáci devátého ročníku zúčastnili zajímavé přednášky o českých letcích za druhé světové války. Přednášku vedl bývalý vojenský major pan Stanislav Balík, neboli člověk, který o letectví a armádě ví své. O některé informace, které zná, se s námi podělil a jsme za tyto nové vědomosti rádi. Jeho přednáška byla převážně o osudu mladého letce Josefa Františka. Přednáška nás naučila mnohé o jeho životě a statečnosti. Byl jedním z nejlepších letců a během jediného měsíce sestřelil 17 německých letounů. Zemřel velice mladý ještě v průběhu války, ale i přesto se významně podílel na průběhu bitev. V rámci přednášky též jeden z nás mohl dostat knížku napsanou právě panem Balíkem „Českoslovenští legionáři a Josef Šnejdárek.“

Žáci 9. B

Naši letci RAF Naši letci RAF Naši letci RAF Naši letci RAF