2020-2021

Schůzka rodičů a budoucích prvňáčků

Vážení rodiče, zveme Vás na 1. rodičovskou schůzku budoucích školáčků, která se koná v úterý 21. června 2022 v 16:00 hod. v naší školní jídelně.
Program schůzky:
1. Seznámení s třídní učitelkou a paní vychovatelkou
2. Seznámení se Školním vzdělávacím programem naší školy
3. Možnosti využití školní družiny, kroužků organizovaných při školní družině
4. Informace o placení školní družiny a kroužku Aj
5. Informace o školní jídelně a platbách za obědy
6. Školní potřeby budoucích prvňáčků, které: – zakoupí škola – je třeba zakoupit rodiči

Anglický časopis Smile (4. ročník) matouskova Út, 06/29/2021 - 14:21

V rámci práce s učebnicí Happy Street 2 vytvářeli čtvrťáci v letošním školním roce svůj vlastní anglický časopis Smile. Pět čísel plných angličtiny si můžete přečíst níže v příloze.

Pavla Jahodová

Výlet na Starou plovárnu -2. B srbecky Po, 06/28/2021 - 12:57

V pátek 25. 6. se uskutečnil tolik očekávaný výlet 2. B  na Starou plovárnu. Děti byly rozděleny do družstev a poté je čekalo deset zastavení na naučné Soví stezce, kde plnily připravené úkoly. Po jejich zvládnutí je čekalo vyhodnocení a dobrá svačina. Výlet se vydařil a počasí nám přálo.

Úspěchy v soutěži Zlatý list matouskova Pá, 06/25/2021 - 13:13

Ve čtvrtek 24. června proběhlo v jihlavské ZOO krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Soutěžící se sjeli ze škol z celé Vysočiny a naši žáci se mezi nimi rozhodně neztratili. V kategorii mladší žáci získalo naše družstvo skvělé druhé místo (vítězství jim uteklo o pouhý bod). Družstvo starších žáků si vybojovalo dokonce 1. místo, které se jim podařilo v této soutěži dokonce obhájit již počtvrté v řadě.

Výlet na Borovinku a ke štole sv. Jana Nepomuckého 1.A matouskova Pá, 06/25/2021 - 13:08

Ve čtvrtek 24. června jsme vyrazili na turistický výlet k rybníku Borovinka a ke štole sv. Jana Nepomuckého. Na Borovince jsme si pochutnali na svačince v přírodě. U „Trpasličí jeskyně“ jsme se dozvěděli něco o dolování stříbra. Měli jsme také čas si pohrát a užít si zábavy na hřišti. Jako sladkou tečku na konec jsme si dali zmrzlinu. Výlet jsme si užili a těšíme se na další.

Stará plovárna 2.C matouskova Pá, 06/25/2021 - 12:56

Ve středu 23. června se děti z 2.C vydaly na putování proti proudu řeky Jihlávky ke Staré plovárně. Na naučné Soví stezce vedené okolo celé nádrže je čekalo 10 zastavení u informačních tabulí, podle kterých děti plnily připravené úkoly. Na závěr si pohrály na velkém dětském hřišti a užily si společné zábavy. Školní výlet se vydařil.

Výlet na Okrouhlík 7.B matouskova Pá, 06/25/2021 - 12:52

Sraz jsme měli v 7:50 Na Skalce a vydali jsme se přes bývalé vojenské prostory a přes Pístovské mokřady na Okrouhlík. Počasí bylo fajn. Po cestě jsme museli překonávat popadané stromy a obří kaluže. Na Okrouhlíku nám učitelé vymysleli zábavné aktivity. Prošli jsme Rančířovem a skončili jsme na zastávce V Ráji, kde nás vyzvedl trolejbus a dále už pak pokračoval každý sám.
Dohromady jsme ušli cca 14 km a všichni jsme si to moc užili, byla sranda a bylo to super.

Ema Křížová, Vendula Rosová, Anna Lukáčová

Pěší výlet na Šacberk 7.C matouskova Pá, 06/25/2021 - 12:46

Výlet se mi velmi líbil, hráli jsme hry, byli jsme na zmrzlině. Akorát bylo velké vedro. Odjeli jsme autobusem číslo 5 z Masarykova náměstí a dojeli k Šacberku. Došli jsme ke zřícenině, hráli hru MAGNETY. Sešli jsme po sjezdovce dolů a po Hornické naučné stezce vyrazili k Jihlavě. Do Jihlavy jsme přišli k Vodnímu ráji. Tam jsme si dali zmrzlinu a ledovou tříšť a po cyklostezce jsme došli k outdoorovému hřišti u Kauflandu. Když jsme přišli ke škole, tak jsem byl vyčerpaný.

Filip Bajer, 7.C

ZOO V KRABICI 2.B matouskova Čt, 06/24/2021 - 14:43

Ve středu 23.6. se žáci 2.B vydali do jihlavské  ZOO na výukový program ZOO V KRABICI. Dozvěděli se spoustu informací o opicích, medvědech, hadech, tygrech a papoušcích. Také plnili několik zajímavých úkolů. Největším zážitkem ale pro děti bylo setkání s korálovkou, kterou si mohly pohladit, nebo vzít do ruky. Po svačině si šly děti zvířata prohlédnout do jejich výběhů a příbytků. Moc se jim  to líbilo.