2021-2022

Zápis do prvních tříd základních škol pro děti cizinců migrujících z Ukrajiny

Zápis do prvních tříd základních škol pro děti cizinců migrujících z Ukrajiny (s dočasnou ochranou) s místem pobytu v Jihlavě proběhne ve středu 1. června 2022 od 14 - 17 hodin. Заявки до початкових класів школі першего ступня для дітей іноземців які мігрують з України (з тимчасовою охороною) з місцем проживання в Їглаві, відбудеться в середу 1 червня 2022, 14.00 - 17.00.

Kniha džunglí - Horácké divadlo Jihlava (1. stupeň)

V pondělí 23. května mohli žáci některých ročníků prvního stupně konečně po odkladech zhlédnout představení Horáckého divadla pohádku Kniha džunglí. Její interaktivní pojetí se dětem moc líbilo, ocitly se v pralese, v kůži malého Mauglího a jeho zvířecích kamarádů. Někteří viděli venkovní provedení příběhu vloni v létě v jihlavské zoologické zahradě, kde působilo autentické kouzlo exteriéru, včera děti zase vnímaly kouzlo svátečního prostředí našeho divadla, ve kterém mnozí byli poprvé v životě. Druhá část tříd má naplánovanou návštěvu představení na 6.

Řemesla 4. ročník

Děvčata ze 4. tříd navštívila SOŠS Karolíny Světlé. Nejdříve si vyzkoušely práci kosmetiček, kde si mohly namalovat umělé nehty. Poté odešly do kuchyně, kde si v ochranných oděvech nejprve připravily a potom také upekly linecké košíčky, pizzy a párky v těstíčku. Exkurze se děvčatům moc líbila a přijetí ze strany SOŠS bylo velmi vstřícné.

Irena Mácová

Projekt ŘEMESLA 5.B

V rámci projektu Řemesla jsme navštívili střední školu automobilní, kde jsme si mohli vyzkoušet hned několik řemesel. Zaměstnanci školy pro nás měli připraveno pět dílniček, ve kterých si žáci mohli vyzkoušet spoustu aktivit. Někdo zkoušel lakovat karosérii auta, všichni si vyzkoušeli slalom s autíčkem na dálkové ovládání, dále si mohli na trenažéru vyzkoušet jízdu autem, u hodinářů rozebírali a skládali hodinový strojek a spoustu dalších aktivit a dovedností. Vstřícné přijetí i s občerstvením pro nás bylo velice milé překvapení.

Dopravní podnik Jihlava 4.B

Sraz jsme měli v 7.45 hod. ve třídě. Za budovu školy si pro nás přijel trolejbus a vyjeli jsme. Cestou jsme měli spoustu zajímavých zastávek. Na první zastávce nám pan řidič povídal o historii trolejbusů, dále nám pověděl, kde se jezdilo za dávných dob a kdy tu poprvé jel trolejbus. Měli jsme i pár zastávek, kde nám pan řidič ukázal zajímavé nebo důležité budovy Jihlavy a také jsme zajeli do dopravního podniku města Jihlavy. Tam si pan řidič pozval kolegyni a společně nám povídali o bezpečnosti a zajímavostech trolejbusů.

Stadttour 9. ročník

V pátek 13.5. jsme si s jednou skupinou 9. ročníku užili 2-hodinový „maraton“ v němčině. Završili jsme tak téma „město“. Prošli jsme sedm předem naplánovaných zastavení. Každá dvojice přednesla zajímavé informace a zadala úkol pro zbytek skupiny. Cestou jsme komentovali, kudy jdeme a co vidíme. Zopakovali jsme tak mnoho slovíček, která souvisela nejen s tématem Stadt, ale i s těmi dříve probranými (Essen, Jobs, Schule, Wohnen, …). Potvrdilo se, že jako tým fungujeme výborně. Celé skupině děkuji za přípravu a  provedení zadání a oceňuji vynikající spolupráci a bezproblémové chování.

Různou dopravou celou Jihlavou 2.C

Dnes se děti v rámci projektového dne seznámily s dopravou trolejbusem, vlakem, počítaly dopravní prostředky a navštívily autobusové nádraží, kde se jim poštěstilo oslovit řidiče autobusu a zeptat se ho na zajímavé otázky. Vyzkoušely si cestování trolejbusem a vlakem. Zjistily, jak vypadá vlakové nádraží, samy si koupily jízdenku a někteří poprvé zažily kontrolu pana průvodčího ve vlaku. Během cesty trolejbusem si procvičovaly matematiku nástupem a výstupem osob a při koupi jízdenky na vlak také kontrolu vrácených peněz.

JARNÍ BASEBALLOVÝ TURNAJ žáků 1.a 2. tříd

V pátek 6. 5. 2022 se v areálu naší školy uskutečnil  JARNÍ BASEBALLOVÝ TURNAJ žáků 1. a 2. tříd. Jednotlivá družstva prvňáčků a druháčků se mezi sebou utkala. Byly připraveny i další aktivity- běh na rychlost, házení míčků do dálky a skákací hrad. I přes nepřízeň počasí si žáci dopoledne užili.