Pouze pokus potvrzuje… 8.A

Ve dvou hodinách chemie si žáci 8. ročníku ověřili teoretické znalosti nabyté v jejich novém předmětu. V učebně chemie s laboratorními stoly a vybavením si vyzkoušeli praktické dovednosti, a to při filtraci a destilaci. Nejprve žáci filtrovali suspenzi křídy a vody přes gázu, pak vatu a nakonec přes filtrační papír. Měřili čas filtrace a hodnotili kvalitu filtrátu. Ve druhé laboratorní práci jsme oddestilovali líh od vody. Směs vody a lihu jsme zahřívali lihovým kahanem, měřili teplotu unikajících par a sledovali kondenzaci ve vzdušném chladiči. Čistý líh jsme zapálili a pozorovali hoření. Získané poznatky jsme zaznamenali do laboratorního protokolu.

Mgr. Jiří Hotař

Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A Pouze pokus potvrzuje… 8.A