Svět práce - Jihlavské listy, Český rozhlas Vysočina 6.C

Svět práce -  Jihlavské listy, Český rozhlas Vysočina  6.C

Letošní svět práce byl pro třídu 6.C ve znamení informačních médií. Navštívili jsme redakci Jihlavských listů, kde jsme se dozvěděli něco o historii deníku a jeho fungování od úplných počátků až po současnost. Nahlédli jsme pod pokličku tvorby takových novin, co všechno to obnáší a vyžaduje. Žáci na závěr exkurze dostali na památku nečekaný dárek v podobě jedné strany z novin se svou fotografií, kterou grafici byli schopni bleskurychle vytvořit během naší exkurze. Druhou zastávkou byla redakce Českého rozhlasu. I tam si žáci mohli utvořit představu o tom, jak to v takové redakci funguje a co všechno je v pozadí rozhlasového vysílání. Byli dokonce přímými svědky živého rozhlasového vstupu. Po návratu do školy jsme si shrnuli, co všechno jsme za ten den viděli, slyšeli a zažili. Žáci hodnotili celou exkurzi jako velmi zajímavou, užitečnou a přínosnou a někdo možná i začal uvažovat o kariéře v tomto oboru.

Mgr. Jana Nekvindová

Svět práce -  Jihlavské listy, Český rozhlas Vysočina  6.C Svět práce -  Jihlavské listy, Český rozhlas Vysočina  6.C Svět práce -  Jihlavské listy, Český rozhlas Vysočina  6.C Svět práce -  Jihlavské listy, Český rozhlas Vysočina  6.C