Žáci třetích tříd naší školy vyměnili školní lavice za lesní učebnu. Společnost Lesy ČR pro ně zorganizovala zážitkový program „Den s lesníkem“, který byl plný poznání, praktických ukázek a tvoření. Děti během dopoledne navštívily několik naučných stanovišť, kde se seznámily s prací v lese i s ochranou přírody. Program byl pestrý, a na každém stanovišti nás čekalo jiné téma: těžba dřeva a práce v lese s koněm, ochrana lesa a třídění odpadu, myslivost, péče o zvířata v Záchranné stanici Pavlov. Nakonec si děti své poznatky zhodnotily u závěrečného stánku, za které získaly drobnou odměnu. Odnesly si malý výrobek ze dřeva, který si samy ozdobily a v úplném závěru společně vyrobily ptačí budku, která bude sloužit na naší školní zahradě.
Děkujeme společnosti Lesy ČR za skvěle připravenou akci, která dětem ukázala přírodu zase o kousek blíže



