Hudební klub v Brně

Žáci 9. ročníku se v úterý 5.12. vypravili do Brna. Navštívili Janáčkovo divadlo, aby zhlédli baletní představení Louskáček. Bylo možné obdivovat taneční umění, hru na nástroje, kostýmy, kulisy a to vše v dokonalém souladu. V Pražákově paláci se pak zabývali současným uměním, jeho formami a českými představiteli. Některá z médií si také sami vyzkoušeli. K dobré náladě přispěla jistě i vánoční výzdoba ve městě a postavy čertů a Mikulášů, které jsme potkali. Žáci ukázali, že vědí, co se sluší a patří v divadle, v muzeu zase sršeli nápady a prokázali všeobecný rozhled. Byl to vydařený den. Děkuji.

Lenka Nevrklová