Oblastní kolo soutěže Mladých cyklistů BESIP

Ve čtvrtek 9. května se žáci naší školy, tak jako každý rok, zúčastnili oblastního kola soutěže mladých cyklistů BESIP. Soutěž, která se konala na jihlavském dopravním hřišti, měla dvě soutěžní kategorie, a to pro děti ve věku od 10 do 12 let (mladší kategorie) a ve věku od 12 do 16 let (starší kategorie). V soutěži startují 4-členná smíšená družstva, a to ve složení 2 dívky + 2 chlapci v příslušné věkové kategorii. Své síly si děti poměřily v pěti soutěžních disciplínách. Teoretická část - pravidla provozu na pozemních komunikacích (test) a labyrint.Praktická část - pravidla provozu na pozemních komunikacích (jíízda po dětském dopravním hřišti), jízda zručnosti na jízdním kole a zásady poskytování první pomoci. Bohužel přes veškerou snahu žádné z našich družstev se do krajského finále neprobojovalo, avšak i tak si soutěžení děti užily.

Všem soutěžícím gratulujeme k jejich výkonům.