Polná – Jarní turistický den

Dne 7. 5. 2024 jedna ze skupin Jarního turistického dne vyrazila do Polné navštívit expozici Stará škola a Rabínský dům se synagogou. Cesta z Jihlavy do Polné byla téměř bez problémů, až na to, že nám již od rána pršelo. Stará Škola obsahovala prohlídku starých tříd a vybavení a mohli jsme zde vidět také kabinet přírodopisu a byt učitele Antonína Klusáčka. Neminula nás ani černá kuchyně. Po prohlídce Staré školy jsme zamířili do bývalého Rabínského domu. Nejprve jsme si poslechli něco o životě židů, mikve a o známém polenském případu Hilsneriáda. Poté jsme přeběhli o kousek vedle do synagogy, kde jsme se dozvěděli něco o její historii a k čemu nám slouží dnes. Po krátkém rozchodu na Husově náměstí jsme se odebrali k autobusové zastávce. Po příjezdu do Jihlavy pro někoho tento výlet skončil, někteří šli na oběd do naší školní jídelny.

Marková, Šafaříková.

Polná – Jarní turistický den Polná – Jarní turistický den Polná – Jarní turistický den