Projekt Mahler 9. ročník

Projekt Mahler  9. ročník

Žákyně a žáci 9. ročníku (Hudební klub) dne 16.5. završili svoje putování po stopách světového hudebníka. V uplynulých týdnech se seznámili s podrobnostmi jeho profesního i soukromého života. Dozvěděli se o různých vlivech a inspiracích pro autorovu tvorbu a snažili se je odhalit v hudebních ukázkách. Představě o Mahlerově dílu velmi pomohl workshop Zaposlouchej se, který jsme v Domě Gustava Mahlera navštívili v lednu. Dnes jsme si prošli místa v Jihlavě, která s osobou Gustava Mahlera souvisejí. Zajímavým zážitkem byl pro nás následný koncert komorního orchestru Filharmonie Gustava Mahlera, který byl uspořádán v Diodu. Na programu byly Mahlerovy Písně a zpěvy z mladosti přednesené operním pěvcem Bohdanem Petrovićem. Mezi skladbami jsme byli informováni o práci dirigenta, složení orchestru, současných hudebních trendech, zopakovali jsme si střípky z Mahlerova života, a dokonce jsme si zamuzicírovali celé publikum společně. Mahlerovské putování jsme ukončili v Artcoffee na dohled od Parku Gustava Mahlera, kde jsme sdíleli zážitky z koncertu a naplánovali několik posledních setkání v tomto školním roce. Děkuji všem za spolupráci a milé chování.

Lenka Nevrklová

Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník Projekt Mahler  9. ročník