Výlet za odměnu

Naše škola každoročně pořádá pro žáky, kteří naši školu během školního roku úspěšně reprezentovali v soutěžích, výlet za odměnu. Tento rok měli na výběr ze tří možností. První nabídkou byla největší výstava kosmonautiky v Evropě Space Mission v Brně, kde si žáci prohlédli originální americké a sovětské rakety, kosmické lodě, prototypy lunárních vozidel, obrovské průchozí modely raketoplánu a orbitální stanice. Součástí výstavy byli i trenažery beztížného stavu, nebo virtuální realita letu kosmickou lodí. Druhou možností byla nabídka dobrodružné hry Týmovka v Lukách nad Jihlavou, která je inspirovaná televizní show Pevnost Boyard. Zde na žáky čekalo 14 místností s 29 zážitkovými úkoly, které vyžadovaly bystrost, hbitost, obratnost a důvtip. Jediný souboj však svedli s časovým limitem 180 minut. Třetí nabídka byla jen pro žáky badatelského kroužku, proto byla zaměřena speciálně pro ně, přírodovědně. Čekala je výprava kolem Novoveselského rybníka s naučnou stezkou.
Doufáme, že všechny zvolené aktivity si žáci užili a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.