"Kam horník nemůže, nastrčí permoníka" (7. B, 7. C)

"Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C)

Jako každoročně se sedmé třídy zúčastnily v rámci hodin dějepisu interaktivního programu o těžbě stříbra v Muzeu Vysočiny s názvem "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka". Žáci prošli celý proces od nalezení stříbrné rudy až po ražbu mincí, seznámili se s jednotlivými povoláními, nástroji, oblečením horníků, prostě se vším, co nějakým způsobem souviselo se vznikem mincí v době 13. století. Na závěr si mohl ten žák, který nejlépe uspěl v soutěži probíhající během programu, vyrazit repliku brakteátu, tehdejší mince ražené v Jihlavě.

"Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C) "Kam horník nemůže, nastrčí permoníka"  (7. B, 7. C)