2020-2021

První republika (5.B)

V únoru se žáci 5.B ve vlastivědě učili o Československu. Každý žák si doma během distanční výuky vytvořil vlastní lapbook o první republice. Na některé jejich práce se můžete podívat.

Jana Dubová

Bambulčino trápení (2.C)

Děti z 2.C v hodině českého jazyka četly příběh s názvem Bambulčino trápení od Ludmily Pelcové. Vypráví se v něm o holčičce, která byla smutná, protože neměla žádného sourozence. Trápení se naštěstí vyřešilo, když se dočkala narození své sestřičky.
Po přečtení textu mohly děti plnit dobrovolný úkol, ve kterém se staly malíři, spisovateli nebo zpěváky.
Malíři namalovali miminka. Anička si zvolila být zpěvačkou a měli jsme tak možnost vyslechnout si její ukolébavku pro miminko. Spisovatelem se stal Matěj, jehož pohádku pro malé děti si máte možnost přečíst i vy.

 

Ukončení 1. pololetí 2020/2021

Dnes jsme ukončili náročné 1. pololetí školního roku 2020/2021. Žáci 1. a 2. tříd obdrželi osobně od svých třídních učitelek výpisy známek (tyto výpisy se nevrací, zůstávají žákům). V hlavních předmětech mají žáci hodnocení doplněno slovně, to se zobrazí u 1. a 2. tříd ve výchovných opatřeních v Bakalářích (položka - oznámení rodičům).

Vysvědčení 2.B

Dnešní den byl pro děti slavnostní. Za své půlroční snažení dostávaly vysvědčení. Nebylo to vůbec jednoduché pololetí. Přítomnost ve škole se střídala s distanční výukou. Na úsměvech dětí (i přes roušky) je jasné, že byly se známkami spokojené.
Všem gratuluji a přeji krásné a zasloužené prázdniny.
Třídní učitelka: Iva Špulková

Radostné očekávání v 1. C

Celé dopoledne se děti nemohly dočkat poslední hodiny, kdy dostanou své první vysvědčení. Když ten okamžik nastal, byla vidět ve tváři obrovská radost i úsměv. Všichni si to pěkné ohodnocení opravdu zasloužili. Přeji si, aby jim to nadšení dlouho vydrželo.

Třídní učitelka: Marie Prokešová


 

Stavebnice ROTO (2.B)

V dnešní hodině praktických činností děti skládaly ze stavebnice ROTO zahradní kolečko a květinu. Musely si připravit všechny součástky a pak se s chutí pustily do stavby.
Všem se práce líbila a dařila. Jsou to šikulové.