2020-2021

Den matek 2.B

První květnovou neděli mají všechny maminky svátek. Děti z 2.B si pro ně připravily malý dáreček a naučily se krásnou básničku.

 

 

                   MAMINCE
             KDYŽ SE NĚCO NEPOVEDE
             A JÁ ZLOBÍM MALINKO,
             MÁŠ MĚ RÁDA A JÁ TEBE,
             MILOVANÁ MAMINKO.

Přeji všechno nejlepší, hodně lásky a radosti z vašich dětí.

Iva Špulková
 

Třídní schůzky online v MS Teams - 8. 4. 2021

Ve čtvrtek 8. dubna 2021 proběhnou v Teams třídní schůzky, I. stupeň od 17:00 hodin a II. stupeň od 18:00 hodin. Třídní schůzka se uskuteční online v aplikaci MS Teams. Třídní učitel založí novou třídní schůzku v rámci svého třídního týmu a tato schůzka se zobrazí stejně jako jiné v kalendáři žáka. Ten se společně se svým rodičem přihlásí v danou hodinu ke schůzce.

Sedmáci vaří doma

Sedmáčci – kuchtíci nezahálí ani ve druhém pololetí a já moc děkuji všem, kteří mě vždy potěší fotkou svého kuchařského výtvoru, inspirují mě a dělají mi obrovskou radost a určitě si zaslouží velikánskou pochvalu! Některé pokrmy jsou jednoduché, jiné složité, některé jsou zdravé, jiné tradiční, najdeme mezi nimi dezerty, hlavní jídla, snídaně, svačiny, večeře a dokonce i jeden originální, autorský recept na máslový ležák inspirovaný Harry Potterem! Každopádně všechny si zaslouží zveřejnění a já před jejich tvůrci smekám klobouk! Užijte si je.

Jana Nekvindová

Projekt pravěk 4.A

V průběhu distanční výuky zpracovali žáci ze 4.A projekt z vlastivědy na téma PRAVĚK. Vyrobili krásné pravěké nástroje, nakreslili pravěká zvířata, zjistili zajímavé informace nebo zpracovali Pravěk v krabici. Podívejte se společně s námi, jak se jim to podařilo. 

Martina Průchová

První republika (5.B)

V únoru se žáci 5.B ve vlastivědě učili o Československu. Každý žák si doma během distanční výuky vytvořil vlastní lapbook o první republice. Na některé jejich práce se můžete podívat.

Jana Dubová

Bambulčino trápení (2.C)

Děti z 2.C v hodině českého jazyka četly příběh s názvem Bambulčino trápení od Ludmily Pelcové. Vypráví se v něm o holčičce, která byla smutná, protože neměla žádného sourozence. Trápení se naštěstí vyřešilo, když se dočkala narození své sestřičky.
Po přečtení textu mohly děti plnit dobrovolný úkol, ve kterém se staly malíři, spisovateli nebo zpěváky.
Malíři namalovali miminka. Anička si zvolila být zpěvačkou a měli jsme tak možnost vyslechnout si její ukolébavku pro miminko. Spisovatelem se stal Matěj, jehož pohádku pro malé děti si máte možnost přečíst i vy.