2020-2021

Výlet na Starou plovárnu -2. B

V pátek 25. 6. se uskutečnil tolik očekávaný výlet 2. B  na Starou plovárnu. Děti byly rozděleny do družstev a poté je čekalo deset zastavení na naučné Soví stezce, kde plnily připravené úkoly. Po jejich zvládnutí je čekalo vyhodnocení a dobrá svačina. Výlet se vydařil a počasí nám přálo.

Úspěchy v soutěži Zlatý list

Ve čtvrtek 24. června proběhlo v jihlavské ZOO krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list. Soutěžící se sjeli ze škol z celé Vysočiny a naši žáci se mezi nimi rozhodně neztratili. V kategorii mladší žáci získalo naše družstvo skvělé druhé místo (vítězství jim uteklo o pouhý bod). Družstvo starších žáků si vybojovalo dokonce 1. místo, které se jim podařilo v této soutěži dokonce obhájit již počtvrté v řadě.

Výlet na Borovinku a ke štole sv. Jana Nepomuckého 1.A

Ve čtvrtek 24. června jsme vyrazili na turistický výlet k rybníku Borovinka a ke štole sv. Jana Nepomuckého. Na Borovince jsme si pochutnali na svačince v přírodě. U „Trpasličí jeskyně“ jsme se dozvěděli něco o dolování stříbra. Měli jsme také čas si pohrát a užít si zábavy na hřišti. Jako sladkou tečku na konec jsme si dali zmrzlinu. Výlet jsme si užili a těšíme se na další.


 

Stará plovárna 2.C

Ve středu 23. června se děti z 2.C vydaly na putování proti proudu řeky Jihlávky ke Staré plovárně. Na naučné Soví stezce vedené okolo celé nádrže je čekalo 10 zastavení u informačních tabulí, podle kterých děti plnily připravené úkoly. Na závěr si pohrály na velkém dětském hřišti a užily si společné zábavy. Školní výlet se vydařil.

Výlet na Okrouhlík 7.B

Sraz jsme měli v 7:50 Na Skalce a vydali jsme se přes bývalé vojenské prostory a přes Pístovské mokřady na Okrouhlík. Počasí bylo fajn. Po cestě jsme museli překonávat popadané stromy a obří kaluže. Na Okrouhlíku nám učitelé vymysleli zábavné aktivity. Prošli jsme Rančířovem a skončili jsme na zastávce V Ráji, kde nás vyzvedl trolejbus a dále už pak pokračoval každý sám.
Dohromady jsme ušli cca 14 km a všichni jsme si to moc užili, byla sranda a bylo to super.

Ema Křížová, Vendula Rosová, Anna Lukáčová

Pěší výlet na Šacberk 7.C

Výlet se mi velmi líbil, hráli jsme hry, byli jsme na zmrzlině. Akorát bylo velké vedro. Odjeli jsme autobusem číslo 5 z Masarykova náměstí a dojeli k Šacberku. Došli jsme ke zřícenině, hráli hru MAGNETY. Sešli jsme po sjezdovce dolů a po Hornické naučné stezce vyrazili k Jihlavě. Do Jihlavy jsme přišli k Vodnímu ráji. Tam jsme si dali zmrzlinu a ledovou tříšť a po cyklostezce jsme došli k outdoorovému hřišti u Kauflandu. Když jsme přišli ke škole, tak jsem byl vyčerpaný. 

Filip Bajer, 7.C

 

ZOO V KRABICI 2.B

Ve středu 23.6. se žáci 2.B vydali do jihlavské  ZOO na výukový program ZOO V KRABICI. Dozvěděli se spoustu informací o opicích, medvědech, hadech, tygrech a papoušcích. Také plnili několik zajímavých úkolů. Největším zážitkem ale pro děti bylo setkání s korálovkou, kterou si mohly pohladit, nebo vzít do ruky. Po svačině si šly děti zvířata prohlédnout do jejich výběhů a příbytků. Moc se jim  to líbilo.


 

Odhlašování obědů na konci školního roku

Odhlašování obědů na poslední zkrácený týden školního roku 28 .6. - 30. 6. bude možné pouze do pondělí 28.6. do 8:00 hod. Poté již nebude možné obědy odhlásit. Neodhlášené obědy není v současné době možné vydávat do jídlonosičů. V poslední den školního roku 30.6. bude výdej od 10:00 hod do 12:00 hod.