Projektový den - Příroda Pelhřimovska

V úterý 26. dubna se vybraní žáci 7. až 9. ročníku zúčastnili projektového dne. V Košeticích u Pelhřimova jsme společně s žáky zdejší školy shlédli ukázku ptačích hnízd, které pro nás připravil Spolek pro ochranu přírody Pelhřimovska. Dozvěděli jsme se různé informace o nejčastějších druzích ptáků naší přírody a mohli jsme si pohladit ježka, který byl přes zimu v záchranné stanici, protože by jinak pravděpodobně nepřežil zimu. Následovala procházka do zdejšího okolí, kde odborníci určovali ptáky podle hlasu a my měli možnost je pozorovat ve volné přírodě. Druhou částí projektového dne byla návštěva meteorologické stanice nedaleko Košetic. Zdejší zaměstnanci nás provedli areálem  stanice a ukázali nám, jak fungují různé přístroje, které slouží ke sledování počasí a kvality vzduchu. Měli jsme štěstí, jelikož panovalo nádherné jarní počasí, takže jsme si mohli krásně užít právě se probouzející jarní přírodu Vysočiny.