Návrat žáků do školních lavic

Aktualizováno 3. 6. 2020

Ochrana zdraví a provoz na základní škole Otokara Březiny pro žáky 2. stupně od 8. 6. 2020

Žáci budou docházet 1x za týden vždy ve 13:00 podle stanoveného rozvrhu – dobrovolná účast
Forma setkání – třídnické hodiny – max. 15 žáků (při větším počtu bude třída rozdělena)

Příchod ke škole

• Před školou udržovat odstup

Vstup do školy

• Vstup do školy je umožněn max. 10 min. před zahájením výuky
  • Do školy mohou vstupovat pouze přihlášení žáci, bez doprovodu
  • První den je třeba odevzdat Čestné prohlášení…
  • Čipy nejsou aktivní, do školy pouští žáky pan školník
  • Po přezutí přecházejí žáci ihned do příslušné třídy, aby nedocházelo ke kontaktu mezi skupinami
  • Všichni zaměstnanci i žáci školy nosí ve společných prostorách roušky
  • Žák je povinen dodržovat hygienická pravidla, jejich opakované porušování by mohlo být důvodem k vyřazení žáka z docházky

Ve třídě

• Neprodleně po příchodu do třídy je žák povinen umýt si ruce mýdlem a následně použít dezinfekci na ruce
  • V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup nejméně 1,5 m
  • V každé třídě je nezbytné často větrat

Toalety

• Skupiny využívají toalety výhradně ve svém patře

Aktualizováno 29. 5. 2020

Ke dni 27. 5. 2020 byl aktualizován manuál Ochrana zdraví a provoz základních škol do konce školního roku 2019/2020.
Náš současný provoz zůstává beze změn.
Skupiny prvního stupně lze dodatečně doplnit od 1. 6. 2020, stále platí maximální počet 15 žáků a žáci se mezi skupinami nemohou míchat.

Doplnit můžeme pouze stávající skupiny do maximálního počtu. Zájemci se mohou obrátit na Mgr. Vladimíra Nekvindu.

Od 8. června bude umožněna přítomnost ve škole i žákům 2. stupně.
Pravděpodobně 1x za týden od 13:00 bez zajištění oběda.
Bližší informace podáme ve středu 3. června 2020.

Aktualizováno 21. 5. 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
všichni rodiče a vyučující přihlášených žáků dostali před chvílí e-mail se seznamem jejich skupiny. Z organizačních důvodů časově posouváme výuku 9. ročníku (pošleme dotčeným později). V příloze této stránky najdete důležité informace – Provozní řád a Dodatek k řádu školní jídelny.

Podbarvení u skupin souhlasí s barvou stolu v jídelně a barvou kartiček. Jídelna byla rozdělena do 4 sekcí – budou označeny stoly, sloupy a v naší části souhlasí i barvy židlí u učitelského stolu. Je nutné dodržet přesně časy obědů.

Páťáci jdou na oběd mezi výukou a mají 3 děti bez oběda (musí je vzít s sebou do jídelny – rodiče o tom ví). Obědy učitelů jsou podle stejných pravidel. Výdej zaměstnancům, kteří nejdou s žáky je v 11:20 ho. a je nutné dodržet pravidla – sezení po jednom v modré části. Pokud vyučující předávají děti družině před obědem, tak musí počkat na čas skupiny a jít s ní na oběd. Poslední možnost je ve 13:40 hod. po konci výdeje všech skupin – opět do modré části. V příloze máte seznam přihlášených obědů. Rušení je do 8:00 daný den. Pokud by chtěl přihlásit oběd ten, kdo v tabulce není, musí domluvit s paní Čeloudovou.

Výuka anglického jazyka probíhá i nadále také pro děti, které jsou ve škole, dálkově.

V pondělí si vyučující vyzvednou ve sborovně mezi 7:00 a 7:30 hod. seznamy na docházku a kartičky pro sebe i pro žáky.

Na prvním stupni zapisují do třídní knihy třídní učitelé, vyučující skupin si kontrolují docházku a omluvenky na připravený arch. Není nutné psát před téma samostudium. Zadané domácí úkoly jsou pro děti na dálkové výuce.

Děkujeme za spolupráci
vedení školy

Aktualizováno 7. 5. 2020

Školní docházka do konce tohoto školního roku (2019/2020) je dobrovolná a rozhodnou o ní rodiče žáka. Žáci, kteří budou k docházce přihlášeni, musí respektovat hygienické podmínky stanovené pro školní docházku v tomto období (viz příloha).

• Od 11. května 2020 mohou nastoupit žáci 9. ročníku, kteří budou absolvovat přípravu k přijímacím zkouškám na střední školy.
    • Výuka bude probíhat v pondělí a ve středu dopoledne.

• Od 25. května 2020 mohou nastoupit žáci 1. stupně. Rodiče mohou žáky přihlásit od 11. do 18. května 2020. Před spuštěním ankety (návod v příloze) obdrží všichni rodiče podrobné informace do mailu. Žáci 1. stupně budou mít zajištěn školní režim od cca 8 hodin (podle skupin) do 16 hodin. Složení skupin se stanoví předem a je neměnné. Pedagogičtí pracovníci přidělení ke skupině se také nebudou měnit.
  • Informace k prezenční výuce žáků 1. stupně od 25. května 2020

• Dopoledne výuka – zahájení v cca 8:00 s časovými rozestupy podle skupin, délka výuky 3 – 4 hodiny

• Žákům ani rodičům nebudou fungovat čipy na vstup do školy

• Oběd ve školní jídelně časově rozložený tak, aby se skupiny nemíchaly