Badatelský kroužek o prázdninách

Během letních prázdnin jsme se s badatelským kroužkem zapojili do kosení mokřadních luk na Lesnovsých mokřadech a na mokřadech u Popic u Jihlavy. Naším úkolem bylo především vyhrabání posečené trávy a rákosu, dále čištění tůněk a nakonec také stahovaní posečených rostlin a keřů na plachtách na určená místa. Během července jsme se sešli celkem devětkrát, odpracovali dohromady 175 hodin a pomohli sdružení Mokřady a management s údržbou cenných lokalit. Také jsme se věnovali monitoringu živočichů na mokřadech, především obojživelníkům a vážkám.

Služby vedení školy o letních prázdninách – červenec, srpen 2019

středa 9:00 – 11:00 hod.
3. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Mgr. Zdeňka Obrdlíková, Gabriela Tesařová, Ing. Silvie Žďánská
10. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Mgr. Zdeňka Obrdlíková, Gabriela Tesařová, Ing. Silvie Žďánská
17. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Gabriela Tesařová, Ing. Silvie Žďánská
24. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda
31. 7. - Mgr. Vladimír Nekvinda, Mgr. Zdeňka Obrdlíková, Ing. Silvie Žďánská
7. 8. - Gabriela Tesařová, Mgr. Pavel Říha
14. 8. - Ing. Silvie Žďánská

Výlet za odměnu - Hamry nad Sázavou

Ve čtvrtek 27. června si většina dětí z badatelského kroužku zvolila jako výlet za odměnu putování okolím Hamrů nad Sázavou. Už před šestou hodinou ráno jsme se sešli na nádraží a vyjeli směrem na Havlíčkův Brod. Cestou se nám ale porouchal náš vlak a museli jsme v Mírovce čekat, až nás do Brodu odtáhne jiná lokomotiva. V Havlíčkově Brodě nám díky tomu ujel přípoj a další vlak jel až za tři hodiny. Prohlédli jsme si zatím náměstí a ochutnali zdejší výbornou zmrzlinu. Další cesta již proběhla bez potíží a šťastně jsme dojeli do Hamrů nad Sázavou.

Spolupráce prvního a devátého ročníku – rozloučení

Ve středu 26. června se žáci 9. ročníku přišli rozloučit se svými prvňáčky. Všichni se shromáždili na chodbě a společně si, pod vedením paní učitelky Pikové, zazpívali naučené písničky a také si zatančili s paní učitelkou Kremláčkovou a žáky 2.B. Poté si vzájemně vyměnili dárky a popřáli hezké prázdniny. Některá loučení se neobešla bez slziček.

Sportovní den - Filmová cesta

V rámci sportovního dne si žákyně osmého ročníku připravili pro své spolužáky filmem a seriálem inspirované sportovní soutěže v areálu školy. Žáci se tak zúčastnili Hry o trůny, učili se, Jak vycvičit draka, snažili se nezamotat v luštění, jak se řeší Záhada hlavolamu apod.

Překvapení na rozloučenou aneb možná přijde i kouzelník (3. C)

Ve středu 26. 6. nám paní učitelka přichystala překvapení na rozloučenou – přišel za námi skvělý kouzelník Tomáš. Byli jsme z jeho kouzel tak nadšení, že jsme si celý zbytek dopoledne zkoušeli některé triky, které nám ukázal. Bohužel se nám nedařilo tak, jak jemu. Byl to opravdový kouzelník. DĚKUJEME!!!

Jazykové zkoušky z anglického jazyka na úrovni A2 a B1 (9. ročník)

I letos byla druhá polovina června pro žáky devátého ročníku velmi náročná. Mimo jiné skládali zkoušky z anglického jazyka na úrovni A2 a B1 dle Evropského referenčního rámce pro jazyky. Pro zkoušku KET (na úrovni A) se letos rozhodlo 31 žáků a složitější variantu PET (na úrovni B1) skládalo 25 žáků. Naši deváťáci si tedy ověřili své za celých 9 let nabyté jazykové dovednosti ve čtení, poslechu, psaní a mluvení. Stejně jako vloni je i letos zkoušela středoškolská paní učitelka, která úroveň mnohých žáků velmi chválila.

Roštejn

V úterý 25. června podnikla skupinka 14 žáků výlet na Roštejn. Vedoucí skupiny nás dovedli bezpečně tam i zpět, počasí přálo báječně, hrad je nově a vkusně opraven a lesnická expozice poutavá!!!  Pohoda skoro jako o prázdninách ….

Výlet za poznáním

Na konci školního roku bilancujeme naše výsledky. Práce žáků si vážíme, a proto jsme pro ně ve spolupráci s Radou rodičů zorganizovali Výlet za poznáním. Letos si žáci, kteří úspěšně reprezentovali naši školu, mohou vybrat z několika aktivit, které se uskuteční ve čtvrtek 27. června 2019 (viz příloha).
Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy.

Výlet 6. C

Dne 13.6.2019 jsme jeli na výlet na Jalovec. V 9:10 jsme měli sraz na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě. Potom jsme v 9:30 odjížděli směr Číchov. Když jsme tam dojeli, tak jsme šli asi 2,5 km do kopce na Jalovec. Když jsme tam došli, zjistili jsme, že na chatce kde jsme měli být my, je někdo jiný. A proto nás dali do jiných chatek. Když jsme si rozdělili pokoje a šlehli tam batohy, většina šla obhlédnout pokoje ostatních. Ve 12:30 byl oběd. Byla rajská omáčka. Po obědě jsme měli volno. Ve 14:45 jsme odcházeli na koupaliště do Bransouz. Tam jsme došli asi za hodinu.