2018-2019

Moderní bezmasé potraviny

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 proběhl v naší školní jídelně seminář od Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Tématem bylo Moderní bezmasé pokrmy, v hlavní roli zelenina a obilniny. Semináře se zúčastnily i naše kuchařky a vyučující předmětu Svět práce (vaření). Nové trendy se časem objeví i v jídelníčku.

Pomoc přírodě v Radotínském údolí u Prahy

O víkendu 8. a 9. prosince se několik členů badatelského kroužku vypravilo s paní učitelkou Waldhauserovou do Prahy. Naším cílem bylo připojit se k akci na pomoc přírodě, kterou organizovala naše kamarádka Celie v Radotínském údolí v Českém krasu. Tamní jedinečné stepi oplývají vzácnými rostlinami, motýli a dalšími teplomilnými organismy, bohužel ale postupně zarůstají křovím.

Slavnostní otevření Corinth učebny

Na naší škole byla 30. 11. 2018 představena nová Corinth učebna. Slavnostního otevření se zúčastnili hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, rektor Univerzity Karlovy Praha Tomáš Zima, radní Kraje Vysočina Jana Fialová, radního města Jihlavy Daniela Škarky, zástupci společnosti Corinth a řada dalších hostů z institucí a škol.

Software Corinth vznikl ve spolupráci s Přírodovědnou fakultou Univerzity Karlovy a jeho využití na škole je jednou ze součástí projektu Kraje Vysočina, Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání s názvem Učíme se ze života pro život.

Spolupráce 1. a 9. ročníku aneb návštěva Mikuláše, andělů a čertů

Ve středu 5. prosince navštívili žáky 1. ročníku Mikuláš, andělé a čerti. Všichni prvňáčci měli připravenou mikulášskou písničku a krátké říkanky. Za odměnu dostali od Mikuláše nadílku - velké červené jablíčko a mandarinku. Velký zájem vzbuzovaly 2 pekelné knihy hříchů, kde byla zapsána jména nejzlobivějších dětí, které si čerti ve třídě našli.  Některé „zlobivce“ si čerti odnesli v pytli na chodbu, kde museli slíbit, že své chování zlepší a budou se vzorně učit. Mikulášovi, andělům i čertům děkujeme za organizaci akce a přípravu kostýmů.
Lucie Malíková a Marek Man, 9. A

Mikulášská nadílka (2. A)

Dnes k nám do třídy zavítali Mikuláš, andělé a čerti. Zlobivé děti dali čerti do pytle a chtěli si je odnést. Ale my jsme je nedali. Zazpívali jsme krásnou mikulášskou písničku a děti vysvobodili. Od andělů jsme dostali mandarinky a sladkou odměnu.

Krajské finále ve florbale

Vítězstvím v okresním kole florbalu mladších žáků naše škola postoupila do krajského kola, které se konalo 4.12.2018 v Třebíči. Po vynikajících výkonech v průběhu celého turnaje a postupu do finále jsme zaslouženě obsadili 2.místo. Žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy v rámci kraje Vysočina.

Horácké divadlo (2. C)

Nedávno jsme s naší třídou 2.C zhlédli báječné představení v Horáckém divadle „O Perníčkovi,“ proto jsme velmi rádi uvítali možnost prohlédnout si divadlo i ze zákulisí. Ujala se nás paní dramaturgyně Bára a společně se dvěma herci jsme se podívali do maskérny, kostymérny i jak se tvoří kulisy. Společně jsme vymysleli scénář k pohádce „Rytíř Kubaja a učitelka karate Bára,“ podle kterého jsme si pod vedením zkušených herců zahráli svoje vlastí představení. V divadle se nám moc líbilo, odcházeli jsme se spoustou zážitků, ale i zajímavých poznatků.