Práce pro přírodu - 6.A, 8. A

První jarní víkend (23. - 25. března 2018) se 7 dětí ze 6. A a 5 dětí z 8. A pod vedením paní učitelky Waldhauserové vypravilo na víkendovou akci spojenou s prací pro přírodu. V páteční večer jsme se autobusem přesunuli do Brtnice a odtud do hájenky Černé lesy, která nám posloužila na dvě noci jako základna. K naší skupince se přidala ještě parta dětí z Prahy a s nimi přijelo i několik současných i budoucích studentů biologie z Karlovy Univerzity. Po příjezdu a večeři nás ještě čekala náročná noční hra na téma Žabokopecká horečka, ve které jsme soutěžili ve smíšených skupinkách a která nás moc bavila, takže nevadil ani slušný mráz.

Druhý den po snídani jsme vyrazili přes Brtnici do nedalekých Uhřínovic, kde už nás čekal pan Maštěra ze spolku Mokřady. Domluvili jsme s ním společné kopání tůněk pro obojživelníky. Kromě toho, že jsme vykopali dvě nové tůně, zpevňovali jsme kameny i hráze starších tůněk. Při práci jsme se nejen vyřádili a byli celí od bahna, ale zbyl i čas na pozorování a sběr různých živočichů, které nám studenti biologie ochotně pourčovali. Udivovali nás svými znalostmi a jak jsme se dozvěděli, reprezentovali naši republiku úspěšně i v mezinárodní biologické olympiádě a získali pro náš stát za své znalosti zlaté a stříbrné medaile. A byla s nimi i sranda. Po návratu zpět na hájenku nás čekala kuchařská soutěž týmů dětí o nejlepší jídlo. Nakonec nejvíce hlasů získal kuřecí plátek se šťouchanými bramborami našich osmáků, druhé místo obsadil buřtguláš šesťáků a třetí místo obsadily palačinky dětí z Prahy.

Třetí den nás po časném budíčku čekal přesun do Jihlavy k naší škole. Zde pro nás studenti z univerzity připravili soutěžní poznávačku různých organismů, které jsme během pobytu pozorovali. Zároveň jsme využili neděli k úklidu odpadky zaneřáděného lesa za naší školou, kde jsme nasbírali 20 pytlů smetí! Po poledni jsme akci ukončili vyhlášením výsledků všech soutěží, rozloučili se a vyrazili pořádně unavení domů. Víkend jsme si pořádně užili a navíc budeme moci výsledky naší práce pro přírodu brzy prezentovat na místním kole soutěže Zlatý list, které se zúčastníme 4. května v jihlavské ZOO. Držte nám palce!

Videoukázku naleznete na našem YouTube.

Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A Práce pro přírodu - 6.A, 8. A